WIĘCEJ PRACY MNIEJSZYM KOSZTEM. GWARANTOWANE.

WIĘCEJ PRACY

MNIEJSZYM KOSZTEM.

GWARANTOWANE.

Gwarancja zużycia paliwa

Rozwiń wszystkoZwiń wszystko

Rzeczywisty koszt paliwa

Dzięki JDLink możesz uzyskiwać dokładne informacje dotyczące zużycia paliwa i kosztów eksploatacji. Technologia ta pozwala także naszym dealerom udzielać Ci porad dotyczących tego, jak lepiej zarządzać swoimi maszynami. 

Nasze badania dowodzą, że paliwo stanowi największy pojedynczy koszt eksploatacji — zwykle do połowy całkowitych kosztów posiadania ciągnika w ciągu 4 lat. 

 

 

Wybór właściwego ciągnika

Wybór ciągnika o niskim zużyciu paliwa jest pierwszym krokiem na drodze do zmniejszenia kosztów paliwa. Specyfikacje silników mogą być mylące. W rzeczywistości liczy się tylko jak wydajnie moc przenoszona jest na podłoże i WOM. John Deere projektuje i wytwarza wiele komponentów układu napędowego. Oznacza to, że może ona zapewnić harmonijną współpracę poszczególnych elementów, minimalizując dzięki temu straty mocy i maksymalizując oszczędność na kosztach paliwa.

 


Seria 7R zapewnia nawet 95% ogólnej sprawności ciągnika.
Numery testów DLG Powermixtest: 2014-0437; 10.2014; www.dlg-test.de

 

  1. Kompaktowy układ chłodzenia z doskonałym przepływem powietrza optymalizuje moc silnika i zużycie paliwa
  2. Wysoka wydajność przekładni DirectDrive, e23 PowerShift i AutoPower minimalizuje straty
  3. Konstrukcja osi i szerokie opony przenoszą więcej mocy na podłoże

DLG to niezależna organizacja, która od ponad 50 lat znajmuje się testowaniem maszyn rolniczych. Jej test „PowerMix” mierzy określone zużycie paliwa w czternastu różnych scenariuszach obciążenia obejmujących tryby WOM, hydrauliczne i transportowe.

 

*  Źródło: Testy transportowe DLG (40km/h) przy założeniu ceny oleju napędowego = 1 €/l oraz ceny płynu DEF = 0,7 €/l. Założono również tę samą moc ciągników John Deere oraz modeli konkurencji. Wyłącznie na podstawie testów FT4. Ciągnik 6215R vs Fendt 720, Case IH Puma 240 oraz New Holland T7.230. Ciągnik 7310R vs Fendt 939, Case IH Optum 300 oraz NH T7.315 HD. Ciągnik 8400R względem ciągników Fendt 939 oraz Case IH Magnum 380; http://www.dlg.org/traktoren.html Numer testu: 2017-405; 2014-0437; 2016-253;

Pomiar oszczędności zużycia paliwa

Nie musisz wierzyć naszym słowom, żeby wiedzieć, jakie jest Twoje zużycie paliwa, nie musisz także prowadzić osobiście żadnych zapisów.’ Każdy ciągnik wyposażony w zdalne monitorowanie JDLink zapewnia dane dotyczące zużycia paliwa, wykorzystania obciążenia silnika, czasu na biegu jałowym oraz wiele innych informacji.

Aby monitorować zużycie paliwa, załóż konto w Centrum operacji, myjohndeere.com lub użyj mobilnej aplikacji na smartfonie. Teraz możesz współpracować ze swoim dealerem, jeśli chcesz zidentyfikować możliwości zwiększenia wydajności paliwa.

 

 

Porady dotyczące oszczędności paliwa w transporcie

Sprawdzaj regularnie ciśnienie w oponach
Różne badania pokazały, że zużycie paliwa może wzrosnąć do 15%, jeśli ciśnienie w oponach jest nieprawidłowe. Do transportu producenci opon zalecają zwiększenie ciśnienia o 0,4 bara w celu redukcji oporu tocznego, a tym samym obniżenia zużycia paliwa.

Korzystaj z nawigacji satelitarnej
Za każdym razem docieraj do właściwego pola.  Oszczędzisz na niepotrzebnych objazdach, straconym paliwie i szybciej wykonasz zadanie.

Optymalizuj obciążenie
Czy wiesz, że każda zbyteczna tona obciążenia zwiększa zużycie paliwa o 1 l/h? Sprawdzaj obciążniki ciągnika i upewniaj się, czy nie przewozisz za dużo.

Prowadź płynnie
Nagłe przyspieszanie i hamowanie to marnowanie paliwa. Jeśli to możliwe, utrzymuj stałą prędkość i staraj się przewidywać wszelkie przeszkody czy zagrożenia, żeby unikać nagłych zmian.

 

 

Jak działa ten program

Program gwarantowanego zużycia paliwa dotyczy i jest oferowany wyłącznie przez dealerów John Deere, którzy biorą w nim udział w okresie od 1 września 2017 do 31 października 2018 dla wszystkich nowych, dotąd nie sprzedanych ciągników serii 6R (6 cylindrowych), 7R i 8R. Gwarancja ta obejmuje wyłącznie użytkowanie maszyny w celach transportowych (jazda powyżej 20 km/h), zgodnie z danymi zarejestrowanymi przez system JDLink.

Ten plan motywacyjny dotyczy pierwszego roku posiadania. John Deere zwróci klientom różnicę między średnim i docelowym zużyciem paliwa w trybie transportowym. Jeśli zużycie przekroczy zużycie docelowe, zwrot kosztów będzie się opierał na liczbie dodatkowych litrów zużytego paliwa.  Jeśli znajdzie się poniżej wartości docelowej, zwrot kosztów będzie się opierał liczbie litrów zaoszczędzonego paliwa pomnożonej przez 2.

Uczestnictwo w tym programie nie jest obowiązkowe, jednakże należy do niego przystąpić w dniu dostawy ciągnika. Jednocześnie dealer może przedstawić pakiet usług FarmSightTM łącznie z informacją, kiedy i jakie wsparcie oferuje, aby zapewnić prawidłowe użytkowanie ciągnika2 z JDLinkTM. 

 

Koszty konserwacji i napraw

Ankiety przeprowadzane wśród klientów wykazują, że niezawodność maszyn i rozwiązania zapewniające dostępność operacyjną to najważniejsze kwestie w przypadku każdego gospodarstwa. Konserwacja pełni kluczową rolę dla utrzymania niezawodności ciągnika, optymalnego zużycia paliwa i czasu sprawności. 

Niezależne badania dowodzą, że ciągniki John Deere charakteryzują się wysoką opłacalnością przy niskich kosztach konserwacji i napraw.

* Modele John Deere: Koszt planu PowerGard Plus (1+4 lata, 1000 h/rok) wraz z kosztami konserwacji (bez wliczenia robocizny) w przeliczeniu na godzinę pracy. Średnie wartości dla maszyn konkurencyjnych: Koszty konserwacji i napraw obliczone w oparciu o bazę danych organizacji KTBL (Kuratorium für Technik und Bauwesen in der Landwirtschaft) na rok 2016 dla pięcioletniego ciągnika o niewielkim stopniu zużycia. Maszyny konkurencyjne dla 6R = 148 – 167 kW; maszyny konkurencyjne dla 7R = 216 – 250 kW; maszyny konkurencyjne dla 8R = 301 – 375 kW


Obliczanie wartości przy odsprzedaży

Średnie ceny odsprzedaży1 maszyn konkurencyjnych marek z internetu wskazują na przeciętną utratę wartości w kwocie 12 €/h.

Średnie internetowe ceny odsprzedaży1 pokazują, że ciągniki John Deere o mocy 200 KM tracą na wartości mniej od innych marek. Utrata wartości jest niższa o około 2 €/h.

1 Dane uzyskane na portalach Agriaffaires, Traktorpool, Mascus (kwiecień/maj 2017). Obliczenie oparte na ciągniku o wartości €130 000 i czasie użytkowania wynoszącym 1000 h rocznie w okresie 4 lat.

2 Program gwarantowanego zużycia paliwa oferują tylko biorący w nim udział dealerzy John Deere. Program ten trwa od 1 września 2017 r. do 31 października 2018 r. i obejmuje wszystkie nowe ciągniki serii 6R (6-cylindrowe), 7R i 8R zakupione lub nabyte w ramach leasingu w tym okresie, które nigdy wcześniej nie były przedmiotem sprzedaży detalicznej. Warunkiem wzięcia udziału w programie jest wypełnienie zgłoszenia na specjalnym formularzu dostępnym u dealerów John Deere. Gwarancja ta obejmuje wyłącznie użytkowanie maszyny w celach transportowych (jazda powyżej 20 km/h), zgodnie z danymi zarejestrowanymi przez system JDLink. Skontaktuj się z dealerem John Deere, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat formularza zgłoszeniowego.

3 Dostępne wyłącznie u dealerów biorących udział w programie. Oferta dotyczy wszystkich nowych ciągników John Deere 6R (wyłącznie 6-cylindrowych), 7R, 8R i 8RT zakupionych lub nabytych w ramach leasingu w okresie od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2018 r. Maszyna zastępcza zapewniana jest po 48 godzinach w ramach pakietu FarmSight świadczonego przez dealera. Cennik i szczegóły dostępne są u dealera.