Łatwo ją zaprogramować

Programowanie TANGO jest naprawdę proste. Duży ekran i logicznie rozmieszczone elementy sterujące gwarantują, że bez trudu dokonasz preferowanych ustawień – a potem zmienisz je w mgnieniu oka, w dowolnym momencie

Łatwa obsługa

TANGO E5 serii II jest teraz inteligentniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe możliwości jezdne kosiarki umożliwiają jazdę do przodu aż do samego przewodu granicznego, po czym kosiarka skręca i zmienia tor jazdy – nawet na pagórkowatym terenie.

Wydajna

Specjalne wpuszczane stalowe ostrze kosiarki TANGO kosi szybko i starannie, aby zachować zdrową trawę przez całe lato. Jest tak wytrzymałe, że może kosić przez wszystkie sezony, nie tracąc ostrości. Aby ustawić wysokość koszenia (od 19 do 102 mm), wystarczy obrócić osłonę.

Słońce czy deszcz

Kosiarka TANGO jest wodoodporna, więc gdy Ty chowasz się przed deszczem, ona wykonuje całą pracę. Podwójna obudowa chroni najważniejsze komponenty - elektronikę, akumulator i silnik - na długie lata niezawodnej pracy.

Niezależnie od pory dnia

Łatwo ją zaprogramować według preferowanych ustawień. TANGO jest tak cicha, że możesz z niej korzystać w niedzielę, a nawet nocą, bez przeszkadzania komukolwiek.

Inteligentna moc

Możesz zaprogramować TANGO biorąc pod uwagę szczególne wymagania swojego ogrodu. Skomplikowane ukształtowanie terenu i drzewa nie stanowią dla niej problemu, podobnie wzniesienia do 36% (w miejscu koszenia)*

* Zależnie od warunków gruntowych i układu ogrodu.

Wie którędy się poruszać i kiedy ładować

TANGO kosi według schematu losowego, aby Twój trawnik wyglądał idealnie. Automatycznie wykrywa przeszkody i przewód graniczny i bez problemu radzi sobie z miejscami z wyższą trawą. Przewód prowadzący jest praktycznie niewidoczny i można go z łatwością przesunąć po zmianie układu ogrodu. TANGO wie, kiedy nadszedł czas, by naładować swój wydajny akumulator litowo-jonowy. Automatycznie dojedzie do stacji ładującej, którą możesz ustawić w dowolnym miejscu.

John Deere Tango E5

Wie którędy się poruszać i kiedy ładować

TANGO kosi według schematu losowego, aby Twój trawnik wyglądał idealnie. Automatycznie wykrywa przeszkody i przewód graniczny i bez problemu radzi sobie z miejscami z wyższą trawą. Przewód prowadzący jest praktycznie niewidoczny i można go z łatwością przesunąć po zmianie układu ogrodu. TANGO wie, kiedy nadszedł czas, by naładować swój wydajny akumulator litowo-jonowy. Automatycznie dojedzie do stacji ładującej, którą możesz ustawić w dowolnym miejscu.

John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5
John Deere Tango E5

Idealne rozwiązanie

Specyfikacja

Wysokość cięcia
19-102 mm
Typ akumulatora
Litowo-jonowy
Automatyczne ładowanie
Tak
Nawigacja
Losowa i spiralna
Dostępowy kod pin maszyny
Tak
Sugerowana cena detaliczna
9 997,00 zł z Vat
Store

Zestaw zwiększający przyczepność

Dla maksymalnej wydajności na pochyłym terenie dobierz zestaw zwiększający przyczepność – patrz jakTANGO pokonuje wzniesienia!

Dodatkowa stacja ładująca

Planujesz wykorzystywać TANGO w więcej niż jednej lokalizacji? Sugerujemy zainstalowanie drugiej stacji ładującej.

Dodatkowy przewód

Potrzebujesz dłuższego przewodu granicznego? Zamów rolkę przewodu o długości 150 lub 500 metrów.

To idealne rozwiązanie by przedłużyć lub naprawić przewód graniczny.

Szpilki mocujące

Użyj szpilek mocujących, aby ulokować przewód graniczny, jeżeli chcesz zwiększyć powierzchnię koszenia. Wykonane z wysokiej jakości plastiku.

Praca

Wysokość cięcia
19-102 mm
Wydajność
do 2200 m² powierzchni trawnika
Nawigacja
Losowa i spiralna. Przewód graniczny, 150 m przewodu i 150 punktów granicznych
Pokonywanie wzniesień (podczas pracy)*
do 36%*
Pokonywanie wzniesień (w punktach zwrotnych, takich jak przewód graniczny)*
do 10%*
Maksymalna długość przewodu granicznego
350 m
Silnik ostrza
60 W / 2600 obr./min
Prędkość obrotowa silników napędowych kół
46 W / 40 obr./min
Układ tnący
Mocne stalowe ostrze
* Obie wartości są uzależnione od warunków gruntowych i układu ogrodu. Skontaktuj się z dealerem w celu przeprowadzenia demonstracji w Twoim ogrodzie. Sprawdzisz w ten sposób, czy kosiarka sprawnie działa.

Akumulator

Typ akumulatora
Litowo-jonowy
Moc akumulatora
98 Wh (2.6 Ah)
Napięcie akumulatora
25 V

Ładowanie

Automatyczne ładowanie
Tak
Wejście ładowarki
120/230 V
Wyjście ładowarki
36 V
Czas ładowania
80 min
Czas koszenia
90 min (jedno ładowanie akumulatora)

Wymiary

Długość
775 mm
Szerokość
535 mm
Wysokość
360 mm
Waga
15 kg
Poziom hałasu
62,2 dB(A)

Bezpieczeństwo

Czujnik przechylenia
Tak
Czujnik podnoszenia
Tak
Czujnik dotykowy w uchwycie
Tak

Zabezpieczenia

Dostępowy kod pin maszyny
Tak
Przypisanie do indywidualnej stacji ładującej
Tak
Nowoczesna stylistyka i funkcjonalna konstrukcja podkreślają silny charakter kosiarki. Kosiarkę Tango E5 Serii II zaprojektowano tak, aby charakteryzowała się doskonale zrównoważoną kombinacją stabilności, funkcjonalności i ciężaru.
Obudowa kosiarki Tango E5 Serii II jest solidna i ma podwójną konstrukcję. Ze względu na mocną konstrukcję, kosiarka jest bardzo sztywna. Połączenie pokrywy z wewnętrzną częścią korpusu jest uszczelnione. Wszystkie układy elektroniczne znajdują się wewnątrz korpusu, co zapewnia ochronę przez przed brudem, kurzem, wilgocią i ingerencją z zewnątrz. Skroplona woda na dnie podwójnej ścianki odprowadzana jest przez otwory spustowe. Materiał obudowy (akrylowy ester akrylonitrylu i styrenu ASA) jest wysoce odporny na działanie promieni słonecznych.
Wyeksponowany czerwony przycisk stop na kosiarce wyróżnia się. Wciśnięcie tego przycisku natychmiast przerywa pracę urządzenia. Po obu stronach przycisku są naklejki wyjaśniające bezpieczną obsługę kosiarki.

Przełącznik główny włącza i wyłącza kosiarkę do transportu i przechowywania. Jest on skierowany do dołu i znajduje się on obok uchwytu do przenoszenia. Przełącznika nie widać patrząc z góry. Zapobiega to przypadkowemu włączeniu kosiarki przez osoby niezaznajomione z obsługą. Czujnik bezpieczeństwa w uchwycie blokuje ostrze podczas transportu. Kosiarka TANGO jest zabezpieczona PIN-em, a ekran blokuje się automatycznie – to idealne rozwiązanie, gdy w pobliżu znajdują się dzieci.
Czujniki graniczne (oznaczone na czerwono) wskazują położenie kosiarki w odniesieniu do przewodu granicznego.

Czujnik w uchwycie z tyłu i dwa czujniki w kołach samonastawnych z przodu stanowią dodatkowe zabezpieczenie przy podnoszeniu kosiarki. W kosiarce Tango wbudowano również czujnik pochylenia, który natychmiast zatrzymuje kosiarkę, gdy pochylenie przekroczy ponad 36% (20°).

Cztery czujniki graniczne wykrywają, czy kosiarka pracuje w obszarze wyznaczonym przez przewód graniczny. Poza tym obszarem, kosiarka nie będzie jeździć i nóż nie będzie się obracać. Nowe możliwości jezdne kosiarki umożliwiają jazdę do przodu aż do samego przewodu granicznego, po czym kosiarka skręca i zmienia tor jazdy – nawet na pagórkowatym terenie.
Podczas koszenia akumulator kosiarki Tango E5 Serii II wyczerpuje się i kosiarka automatycznie powraca do stacji dokującej w celu naładowania akumulatora. Stacja ładująca nie musi być umieszczona na trawniku. Jeśli tylko znajduje się w zasięgu, kosiarka dojedzie do niej prawie w każde miejsce..Kosiarka najeżdża przednią częścią na dwa metalowe styki w stacji dokującej, które zapewniają zasilanie. Stacja dokująca uzyskuje niezbędne napięcie 36 V z zasilacza podłączonego do domowej instalacji elektrycznej (AC 120 V/50 Hz or 230 V/60 Hz). Maksymalny czas ładowania wynosi 80 minut.

W pełni naładowany akumulator pozwala kosiarce Tango E5 pracować średnio przez 90 minut. Należy pamiętać, że faktyczny czas koszenia zależy od częstotliwości koszenia, pochyłości terenu, złożoności ogrodu itp. Profesjonalny montaż oraz funkcja inteligentnej nawigacji powalają uzyskać maksymalny czas koszenia na pojedynczym ładowaniu. Aby lepiej zabezpieczyć kosiarkę przed kradzieżą, stacja dokująca i kosiarka zostaną ze sobą powiązane kodem PIN.

Stacja dokująca zasila również przewód graniczny wokół ogrodu określający obszar koszenia, jak również pętlę prowadzącą, która naprowadza kosiarkę do stacji dokującej. Zielona dioda LED na górze stacji dokującej wyraźnie wskazuje stan przewodów granicznych, co umożliwia natychmiastową diagnostykę w razie ich uszkodzenia.

W zimie, aby zabezpieczyć układ elektroniczny stacji dokującej przed mrozem, część z układem można zdjąć z platformy stacji dokującej i przenieść na przykład do piwnicy. Pokrywa chroni styki przewodów granicznych podczas sezonu koszenia. Gdy zdejmuje się stację dokującą na zimę, osłonę można złożyć, aby nadal chroniła przed wpływów warunków atmosferycznych.
Do zasilania kosiarki Tango E5 zastosowano akumulator litowo-jonowy. Akumulator ma pojemność 98 kWh i napięcie 25 V – oferuje wystarczająco energii, by zapewnić znakomitą wydajność jazdy i koszenia, nawet podczas pracy na wzniesieniach lub koszenia mokrej trawy. Akumulatory litowo-jonowe zapewniają dużą moc przy niewielkim ciężarze, co sprawia, że kosiarka jest lekka. Przy ładowaniu prawie nie występuje efekt pamięci, więc pojemność baterii nie spada z upływem czasu. Powyższe cechy w połączeniu z bardzo powolnym samorozładowaniem zwiększa żywotność akumulatora.
Koszenie tradycyjne i automatyczne różnią się między sobą znacząco. Zgodnie z zasadą tradycyjnego koszenia kosić należy odpowiednio często, ale w dłuższych odstępach czasu, dlatego można stwierdzić, że jest to koszenie długiej trawy na krótko. Koszenie automatyczne odbywa się nawet kilka razy dziennie, dlatego pozwala stale utrzymać małą wysokość trawy.

Zgodnie z zasadą stałego koszenia na krótko, kosiarka może pracować również w warunkach dużej wilgotności, ponieważ krótkie źdźbła skoszonej trawy nie zlepiają się i nie pozostawiają nieestetycznych resztek. Kosiarka automatyczna pracuje w granicach określonych przewodami ułożonymi na trawniku. Urządzenie kosi trawnik losowo w wyznaczonych godzinach. Automatycznie wykrywa przeszkody i przewód graniczny i bez problemu radzi sobie z miejscami z wyższą trawą. Gdy akumulator jest prawie rozładowany lub minął wyznaczony czas koszenia, kosiarka powróci do stacji dokującej i pozostanie w niej aż do kolejnego zaprogramowanego koszenia.

Koszenie każdego zakamarka nawet złożonych ogrodów

Choć ułożony przewód wyznacza granicę całego ogrodu, to można go również użyć do określenia obszarów zakazanych, np. klombów, w których kosiarka nie powinna kosić. Aby wykosić ukryte zakątki ogrodu, kosiarka Tango E5 Serii II pojedzie do punktu startu wzdłuż granicy i rozpocznie koszenie od tego punktu. Można zdefiniować do pięciu punktów startowych.

Zmiana częstości rozpoczęcia koszenia z różnych punktów startowych oraz stacji dokującej zapewnia równomierne pokrycie wszystkich części ogrodu. Przejazd porządkowy wokół całej granicy ogrodu pozwala świetnie utrzymać cały teren położony przy granicy. Częstotliwość przejazdu porządkowego można regulować.

Przejazd do stacji dokującej i automatyczne ładowanie

Gdy poziom naładowania akumulatora będzie niski, kosiarka Tango E5 Serii II powraca poszukując stacji dokującej wzdłuż przewodu granicznego. Ponieważ kosiarka powraca do stacji różnymi trasami, nie będą tworzyć się ślady. Przewód prowadzący przed stacją dokującą pomaga kosiarce odpowiednio zadokować się w stacji.
Oprócz powracania do stacji dokującej wzdłuż przewodu granicznego, kosiarka ma również wbudowaną inteligentną funkcję powrotu. Analogicznie do tankowania samochodu, gdy przed zapaleniem się rezerwy znajdzie się dogodną stację benzynową, kosiarka Tango zadokuje w stacji dokującej zanim poziom naładowania akumulatora nadmiernie spadnie. W ten sposób kosiarka więcej czasu spędza na koszeniu zamiast jałowych przejazdach i tworzy mniej śladów w ogrodzie.
Montaż pionowy modułu sterowania wewnątrz kosiarki poprawia trwałość, na przykład, nie dopuszczając do osadzania się na nim wilgoci. Moduł sterowania łączy wszystkie czujniki, silniki i wiązki przewodów oraz zawiera akcelerometr mierzący kąt nachylenia, jak również głośniki do emitowania sygnałów dźwiękowych.
Koła napędzają solidne i mocne silniki bezszczotkowe. Dwa identyczne silniki o mocy 46 W napędzają tylne koła za pośrednictwem zintegrowanej przekładni planetarnej.
Ustawienie wysokości koszenia odbywa się przez obrócenie osłony noża. Mechanizm koszenia z nożem i jego osłoną podobny jest do rozwiązania z tradycyjnej kosiarki. Nóż i osłona równocześnie przesuwają się w górę lub w dół. Osłonięty nóż jest bezpieczniejszy. Zakres wysokości koszenia 19 -102 mm.
W odróżnieniu od tradycyjnego koszenia, w którym wysokość koszenia dobiera się poniżej pożądanej wysokości, ponieważ trawa znacznie odrośnie do następnego koszenia, przy koszeniu automatycznym od razu ustawia się pożądaną wysokość.
Nóż napędzany jest bezobsługowym silnikiem bezszczotkowym. Silnik umieszczono w zespole regulacji wysokości koszenia, co dobrze zabezpiecza go przed deszczem, skoszoną trawą i skutkami uderzeń. Wysokość koszenia reguluje się przesuwając nóż w górę lub do dołu. Silnik oferuje moc 60 W przy 2600 obrotach na minutę.
Specjalne wpuszczane stalowe ostrze kosi szybko i starannie, aby zachować zdrową trawę przez całe lato. Jest tak wytrzymałe, że może kosić przez cały sezon, nie tracąc ostrości. Jeśli dojdzie do gwałtownego zatrzymania noża na kamieniu lub innym obiekcie, silnik chroniony jest przed uszkodzeniem podkładkami ślizgowymi, które umożliwiają natychmiastowe zatrzymanie noża, natomiast wał silnika ślizga się jeszcze przez krótką chwilę aż do pełnego zatrzymania. Ze względu na kształt noża, tylko zagięte krawędzie tnące mają kontakt z trawą, co zmniejsza hałas oraz zużycie energii.
Nasze doświadczenie pokazuje, że w wielu przypadkach, przez cały sezon można korzystać z jednego noża, natomiast w innych kosiarkach automatycznych nóż trzeba często wymieniać.
Programowanie TANGO E5 serii II jest naprawdę proste. Duży ekran i logicznie rozmieszczone elementy sterujące gwarantują, że bez trudu dokonasz preferowanych ustawień i zmienisz je w mgnieniu oka. Nowy wyświetlacz posiada funkcję informowania o następnym kroku, która mówi Ci, co kosiarka TANGO E5 serii II robi w danej chwili oraz co będzie robić w następnej kolejności.

Po lewej stronie ekranu znajdują się przyciski szybkiego uruchamiania głównych funkcji, jak harmonogram koszenia, „koś teraz” lub „powróć do stacji”. Prawa część ekranu użytkownika jest zarezerwowana na przyciski do programowania godzin koszenia i zmianę dodatkowych ustawień. Diody elektroluminescencyjne (LED) wyraźnie sygnalizują aktualny tryb pracy i ewentualne usterki

Przyjazny serwis

Pracownicy dealera John Deere służą pomocą - serwis na którym możesz polegać.

Szybkie naprawy

Jeżeli Twój sprzęt John Deere potrzebuje naprawy, możesz liczyć na szybką reakcję dealera.

Długoterminowe wsparcie

Nawet po wieloletniej pracy kosiarką John Deere zapewniamy możliwość zamówienia do niej jakiejkolwiek części. A z dealerem John Deere pomoc jest zawsze pod ręką.

Idealnie do obszarów wynoszących do 2200 metrów kwadratowych. Przedmioty lub części ogrodu, takie jak rabaty kwiatowe, można omijać za pomocą przewodu ograniczającego. Dzięki czujnikowi przewodowemu TANGO E5 automatycznie omija przeszkody, jeżdżąc wokół ich granic („omijane przeszkody”). Obszar, który może zostać skoszony, zależy od budowy ogrodu. Im bardziej skomplikowany układ ogrodu (dużo omijanych miejsc, strome nachylenie terenu lub wydzielone fragmenty ogrodu), tym wyższe zużycie energii. Lokalny dealer John Deere pomoże Ci podczas dokonywania konfiguracji.
Z zasady kosiarka TANGO E5 może być używana w każdym ogrodzie. W niektórych warunkach kosiarkę należy nieznacznie dostosować do ogrodu. Oczywiście należy przestrzegać specyfikacji produktu, takich jak maksymalne dopuszczalne nachylenie czy minimalna szerokość koszenia. W tym celu należy zapoznać się z informacjami w instrukcji obsługi lub skontaktować się bezpośrednio z dealerem John Deere.
Kosiarka automatyczna John Deere ładuje się do pełna w ciągu 80 minut, a w zależności od wybranego programu koszenia, może kosić bez przerwy nawet przez 90 minut.
Ta automatyczna kosiarka John Deere może bez problemów kosić nawet podczas deszczu. Zalecamy jednak, by nie używać kosiarki TANGO E5 przy złej pogodzie i chronić ją przed ewentualnym uderzeniem pioruna. Koszenie można zatrzymać, naciskając przycisk stop, po czym można je natychmiast wznowić, gdy pogoda się poprawi.
Minimalna odległość (od ściany do ściany) wynosi 150 cm. Kosiarka może wówczas dosięgnąć obszarów po obu stronach przejazdu. Lokalny dealer John Deere z przyjemnością pomoże Ci w zaprogramowaniu programów koszenia.
Jeśli obszary są połączone ścieżką, a kabel jest odpowiednio rozłożony, TANGO E5 przejedzie do drugiego obszaru zgodnie z zaprogramowanym działaniem. Jeśli między dwoma obszarami roboczymi nie ma ścieżki, zalecamy utworzenie drugiego obszaru (ograniczonego kablem). W takim przypadku TANGO E5 należy ręcznie przenieść z głównego koszonego obszaru do drugiego miejsca koszenia.
TANGO E5 automatycznie powraca do stacji ładującej, gdy akumulatory się rozładują. Będzie się ładować do 100%, po czym wróci do wykonywania zaprogramowanego programu koszenia.
TANGO E5 może pracować na terenie o nachyleniu do 35% (oznacza to różnicę wysokości wynoszącą od 35 cm do 1 m). Dopuszczalne nachylenie terenu wzdłuż przewodu ograniczającego (krawędź koszonego obszaru) wynosi 10%. Zapobiega to ślizganiu się kosiarki na przewodzie ograniczającym, gdy dojdzie ona do brzegu trawnika (na przykład, gdy trawa jest mokra).
Koszenie dodatkowych obszarów nie stanowi problemu. Jeśli są połączone ścieżką, TANGO E5 będzie jeździć do przodu i do tyłu, zgodnie z ustawionym programem.
Zakładając, że przewód ograniczający został prawidłowo rozłożony wokół rabat kwiatowych, drzew, krzewów lub innych przeszkód, TANGO E5 nie wjedzie na takie obszary, a zatem nie uszkodzi kwiatów, drzew, krzewów itp. Lokalny dealer John Deere z przyjemnością pomoże Ci podczas rozkładania przewodu ograniczającego.
Najważniejsza zasada to, by na koszonym obszarze nie powinno być ludzi ani zwierząt bez opieki. TANGO E5 zawsze wykonuje zadania zgodnie z ustawionym programem, co pozwala Ci przebywać w dowolnym miejscu poza obszarem koszenia.
Trawa skoszona przez TANGO E5 jest mniej więcej długości małego ziarna ryżu. Skoszona trawa jest pozostawiana na małej przestrzeni na koszonym obszarze, pełniąc rolę naturalnego nawozu, nie tworząc przy tym stosów trawy. Trawa na skoszonym obszarze jest wygląda na zdrowszą i bardziej zieloną.
Automatyczną kosiarkę John Deere można bezpiecznie przechowywać w piwnicy lub w ogrzewanym garażu. Zajmuje stosunkowo mało miejsca w porównaniu z ręcznymi kosiarkami. Lokalny dealer John Deere z przyjemnością przekaże Ci informacje dotyczące zalecanych zimą czynności konserwacyjnych.
Stacja ładująca jest odporna na różne warunki atmosferyczne i można ją ustawić w dowolnym miejscu ogrodu. Lokalny dealer John Deere z przyjemnością porozmawia z Tobą na temat idealnego miejsca instalacji stacji ładującej, biorąc pod uwagę dostępne źródła zasilania oraz ewentualne doprowadzenie zasilania do takiego miejsca.
Kosiarka TANGO E5 została zabezpieczona kodem PIN, dzięki czemu jest bezużyteczna dla złodziei.
Wyłącz kosiarkę i odwróć kosiarkę TANGO E5, aby zobaczyć zaokrągloną pokrywę noży. Można ją lekko obrócić, aby przesunąć noże do góry lub w dół.