Rozwiązania finansowe w czasie COVID-19

Rozwiązania finansowe w czasie COVID-19

Drodzy Klienci,

W związku z epidemią COVID-19, John Deere Financial wprowadził szereg rozwiązań ułatwiających Państwu zarządzanie spłatą kredytu lub leasingu oraz pomagających uruchomić kredyt w tym czasie.

Poniżej zebraliśmy najczęściej otrzymywane od Państwa pytania i nasze odpowiedzi. Mamy nadzieję, że pomogą one rozwiać Państwa wątpliwości w tym trudnym dla nas wszystkich czasie:

Czy mogę wystąpić do John Deere Financial o zawieszenie spłaty rat kredytu w związku z epidemią COVID-19?

Tak, jeśli mają Państwo przejściowe trudności z wywiązywaniem się ze zobowiązań kredytowych, możecie składać wnioski o restrukturyzację kredytów w naszym partnerskim banku Credit Agricole

Przygotowane są dla Państwa następujące rozwiązania:

  • zawieszenie części kapitałowej lub części odsetkowej raty, lub zawieszenie raty kapitałowo-odsetkowej do 6 miesięcy;
  • zawieszenie redukcji limitu dla kredytów w koncie do maksymalnie 6 miesięcy, przy jednoczesnej spłacie samych odsetek;

Jak mogę złożyć wniosek o zawieszenie spłaty rat kredytu?

Wniosek mogą Państwo złożyć w pełni zdalnie, bez wychodzenia z domu, wysyłając go na dedykowaną skrzynkę zawieszenie_splaty_msp@credit-agricole.pl

Formularz jest aktywny, nie trzeba go wypełniać odręcznie.

Wniosek wystarczy wydrukować, podpisać i odesłać w formie zdjęcia lub skanu na wyżej wskazany adres e-mail.

Wzór wniosku znajdziecie Państwo na stronie: https://www.credit-agricole.pl/ulatwienia-dla-kredytobiorcow-malych-srednich-firm-oraz-agrobiznesu

Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Czy złożenie wniosku o zawieszenie spłaty rat będzie się wiązało z dodatkowym kosztem dla mnie?

Nie, samo złożenie, rozpatrzenie wniosku i podpisanie stosownego aneksu do umowy kredytowej nie będzie się wiązało z dodatkowym kosztem dla Państwa. 

Czy skorzystanie z odroczenia spłaty rat wpłynie na moją ocenę wiarygodności kredytowej w przyszłości?

Jeśli odroczenie spłaty rat wynika z sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19, wówczas odroczenie spłaty rat nie wpłynie na przyszłą ocenę wiarygodności kredytowej Klienta.

Kupiłem/-am maszynę John Deere w leasingu, czy są przewidziane dla mnie rozwiązania na czas epidemii COVID-19?

Tak, w produktach leasingowych jest dostępna procedura tzw. leasingu swobodnego tj. możliwość samodzielnej zmiany harmonogramu spłaty rat (jeśli leasing trwa min. 6 m-cy): obniżenia raty o połowę na 6 miesięcy lub obniżenia raty do 1 zł na 3 miesiące.

Obniżenie do 1 zł, możliwe jest w przypadku pojedynczych rat, nie następujących po sobie. Po obniżeniu raty, proporcjonalnie podwyższą się pozostałe raty do spłaty, ale okres spłaty pozostanie bez zmian. Warunkiem obniżenia jest 12 wcześniej spłacanych terminowo rat.

Zmiany tej można dokonać w 100% zdalnie, online poprzez Portal Klienta EFL

https://efl.pl/pl/obsluga-klienta/portal-klientefl/ w kilku prostych krokach:

  • zaloguj się w Portalu KlientEFL
  • wybierz opcję: zmień wysokość raty
  • ustaw wysokość raty i sprawdź symulację
  • zatwierdź zmianę SMS-em

Do 30 czerwca za zmiany w harmonogramie w ramach Leasingu Swobodnego, nie naliczymy żadnych opłat. Dowiedz się więcej o Leasingu Swobodnym.

Dodatkowym rozwiązaniem w leasingu jest zawieszenie spłaty 6 rat kapitałowych.

Jeżeli ze względu na trudną sytuację spowodowaną przez COVID-19 masz problemy z bieżącym regulowaniem zobowiązań leasingowych, możesz wnioskować o zawieszenie do 6 rat kapitałowych, z jednoczesnym wydłużeniem umowy o ten okres zadłużenia. 

Aby wnioskować o zawieszenie spłaty rat leasingu należy skierować wnioski dotyczące zmian w umowie na dedykowany e-mail – zmianawumowie@efl.com.pl

Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie. Za zmiany w harmonogramie nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Planowałem/-am zakup maszyny John Deere, W sytuacji epidemicznej, obawiam się o bieżącą płynność mojego gospodarstwa. Czy są rozwiązania finansowe, z których mogę skorzystać?

Tak, w portfelu rozwiązań John Deere Financial, jest możliwe skorzystanie z karencji na maszyny sezonowe (kombajny, opryskiwacze samojezdne, sieczkarnie) czyli odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych nawet o 18 miesięcy od momentu odbioru maszyny. Oznacza to w praktyce, że nie muszą Państwo ponosić żadnych kosztów do momentu odbioru maszyny, a przez okres do 18 miesięcy od odbioru kombajnu/opryskiwacza samojezdnego/sieczkarni są spłacane jedynie odsetki. Więcej o rozwiązaniu karencyjnym dowiedzą się Państwo u swojego Dealera, od zespołu John Deere Financial oraz na stronie: https://www.deere.pl/pl/zakup-i-finansowanie/promocje-i-oferty-specjalne/shared/kup-nowy-kombajn/

Innym rozwiązaniem jest wybór rat kwartalnych lub półrocznych w każdym z produktów kredytowych John Deere Financial, gdzie spłata zaczyna się dopiero 3 miesiące lub 6 miesięcy po wypłacie kredytu.

Jestem w trakcie uruchamiania kredytu w John Deere Financial. Na jakie udogodnienia mogę liczyć?

Biorąc pod uwagę utrudnienia spowodowane zamkniętymi Wydziałami Komunikacji, kredyty uruchamiamy w czasie epidemii bez konieczności rejestracji ciągnika. Warunek rejestracji został przeniesiony, Klient jest zobowiązany dokonać rejestracji  w ciągu 14 dni od momentu kiedy Wydziały Komunikacji zaczną działań. 

Upoważnienie o zwrot podatku VAT, wysyłane jest przez Doradcę Finansowania Fabrycznego za pośrednictwem poczty lub kuriera. Akceptujemy również przekazanie dokumentu przez skorzystanie z tzw. wrzutki przy US. Do ARiMR dokumenty są wysyłane pocztą lub kurierem przez Doradcę FF.

Z kim mogę się skontaktować, jeśli będę potrzebować jakichkolwiek innych informacji dotyczących finansowania John Deere Financial?

W razie jakichkolwiek innych pytań dotyczących finansowania, prosimy o kontakt z zespołem John Deere Financial pod adresem: JDF_Poland@johndeere.com

Będziemy odpowiadać na bieżąco.