Części i utrzymanie kombajnów

Części do kombajnów

Przygotuj się na wspaniałe osiągi

Najlepsze w swej klasie części i regularne przeglądy to klucz do uzyskania szczytowej wydajności przy zbiorach na długie lata.

Bagnety

Wymiana bagnetów – kiedy i dlaczego

Wymiana bagnetów, gdy są połamane, pogięte lub gdy przerwa przekracza 5,4 mm, pozwoli zaoszczędzić moc, zredukować czas przestojów i obniżyć ogólne koszty konserwacji i wydatki na części dla zespołu żniwnego – sekcje pasa napędowego i noży nie wymagają tak częstej wymiany.

Elementy tnące

Wymiana elementów tnących – kiedy i dlaczego

Obserwuj elementy tnące swojej platformy żniwnej pod kątem wszelkich znaków zużycia czy uszkodzenia i wymieniaj je, aby mieć pewność, że plony są koszone, a nie rozrywane. Uzyskasz lepszą prędkość jazdy, zaoszczędzisz na paliwie i wydłużysz okres eksploatacji pasa napędowego.

Palce ślimaka

Wymiana palców ślimaka – kiedy i dlaczego

Połamane, pogięte czy nadmiernie zużyte palce ślimaka należy wymienić dla uzyskania lepszej charakterystyki podawania i wyższej prędkości jazdy.

Pasy

Wymiana pasów – kiedy i dlaczego

Gdy zauważysz pojawianie się widocznych pęknięć na pasku lub kiedy zacznie on wydawać dziwne odgłosy, to czas na jego wymianę. Skorzystasz z lepszego przenoszenia mocy, minimalnego poślizgu i niższych wibracji. Tak na marginesie, zawsze przechowuj pasy w suchym miejscu w temperaturze od +15°C do +25°C.

Cepy

Wymiana cepów – kiedy i dlaczego

Gdy profil cepa jest poniżej 6 mm w maksymalnym położeniu, nie ma co zwlekać z jego wymianą. Optymalną wydajność omłotu może zapewnić wyłącznie prawidłowy profil zęba, szczególnie przy dużych obciążeniach podczas omłotu.

Łańcuchy

Wymiana łańcuchów – kiedy i dlaczego

Wymiana łańcuchów w odpowiednim czasie jest niezwykle ważna. Typowe etapy osłabienia to wyłamane płyty wewnętrzne, obcięte sworznie z powodu połamanych płyt wewnętrznych czy zmęczenia materiału. Należy je również wymieniać, gdy wydłużenie przekracza 3%, na co wskazuje zużycie ścierne sworznia i tulei. Do testowania łańcucha używaj miernika zużycia.

Noże rozdrabniacza

Wymiana noży rozdrabniacza – kiedy i dlaczego

Połamane, zniszczone czy zużyte noże rozdrabniacza mogą powodować niższą jakość koszenia i większe zużycie paliwa oraz większy pobór mocy – noże rozdrabniacza należy wymieniać w odpowiednim czasie. Nowe noże rozdrabniacza zwiększają wydajność rozdrabniania, minimalizują ryzyko przestojów i redukują łączne koszty eksploatacji.