Aktywny transport masy do ślimaka zapewniający gwarancję stałego przepływu plonu.

Stały przepływ upraw dzięki ich aktywnemu transportowi

Zespół żniwny 700PF z funkcją aktywnego podawania

Taśmy zapewniją aktywny transport plonu do ślimaka, dzięki czemu kombajn może pracować z niemalże pełną wydajniością.

Aktywne podawanie zapobiega gromadzeniu się materiału.

Doskonały sprzęt do pracy w trudnych warunkach

W trudnych warunkach (np. rośliny wyległe, groch lub nasiona trawy) zapobiega także gromadzeniu się materiału z przodu przyrządu żniwnego. Odległość 1000 mm pomiędzy listwą tnącą a ślimakiem dodatkowo ogranicza straty w rzepaku, ponieważ nagarniacz można ustawić wyżej, minimalizując tym samym osypywanie się ziarna.

Duży ślimak 760 mm umożliwiający zoptymalizowany przepływ materiału do przenośnika pochyłego

Zoptymalizowany przepływ materiału

Taśmy są zamontowane w ramie, co umożliwia przekazywanie upraw poniżej osi ślimaka, gdzie są łatwo przejmowane przez zwoje ślimaka i przekazywane w stronę przenośnika pochyłego. Duży ślimak 760 mm pomaga także przenosić do przenośnika pochyłego do 20% więcej materiału i doskonale współpracuje z krótszym materiałem, takim jak jęczmień browarniany. 
W przypadku rzepaku wysokość ślimaka można zwiększyć za pomocą hydraulicznej pompy ręcznej, tworząc więcej przestrzeni na uprawy. Równomierny przepływ upraw ogranicza także za sprawą wiązania nacisk na układy napędowe, co skutkuje mniejszym zużyciem i większą niezawodnością.

Łatwe i szybkie przystosowanie do zbioru innych roślin

3-minutowe przystosowanie do zbioru innych roślin

Po prostu podłącz szybko kosy boczne, podnieś przenośnik ślimakowy i już możesz zaczynać koszenie. Szybko i prosto – bez konieczności użycia narzędzi. Brak konieczności stosowania układów elektrycznych i hydraulicznych, brak ciężkiego silnika na końcu kosy bocznej, niższe drgania, co pozwala zmniejszyć straty wskutek osypywania nasion

Samonaprężające się sekcje taśmy podnoszą się, co zapewnia łatwiejszy dostęp. Pokrywy ze stali nierdzewnej są także szczelne, aby ziemia lub kamienie nie dostawały się pod pas. Kurz można usunąć, korzystając z szuflad wewnątrz sekcji taśmy, przy zmianie z rzepaku na uprawy drobnoziarniste lub na koniec sezonu. 

Aktywny transport upraw do zgarniaka zasilającego zapobiega gromadzeniu materiału z przodu hedera w trudnych warunkach (np. rośliny wyległe, groch lub nasiona trawy).

Wybierz model zespołu żniwnego, który najlepiej odpowiada warunkom zbioru, aby otrzymać więcej informacji.

MODELSzerokość cięcia, mDługość stołu, mmLiczba pasówŚrednica zgarniaka, mm

5,50

1000

4

660

6,10

1000

4

660

6,70

1000

5

760

7,60

1000

5

760

9,15

1000

6

760

10,70

1000

7

760

12,20

1000

8

760