W trudnych warunkach, np. w przypadku zbóż wyległych, grochu czy nasion trawy, funkcja aktywnego transportu materiału, w którą wyposażony jest przyrząd żniwny 700PF zapobiega nagromadzeniu się materiału przed przyrządem żniwnym.
1000mm odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym przyczynia się do dalszego zmniejszenia strat w rzepaku, ponieważ nagarniacz można ustawić wyżej, aby zminimalizować straty wynikające z osypywania nasion.
Przystosowanie do zbioru innych roślin jest proste i łatwe, po prostu zatrzaśnij boczne noże, podnieś przenośnik śrubowy i już możesz zaczynać koszenie.
Heder 600PremiumFlow wyposażono w układ cięcia Schumacher Easy Cut II. Charakterystyka:
Listwa ochronna zespołu tnącego chroni operatora przed obrażeniami, gwarantując maksymalny poziom bezpieczeństwa.
Wzmocniony układ napędowy znajduje się po lewej stronie w modelach o wszystkich szerokościach koszenia. Nóż ma napęd pasowy, natomiast śruby przenośników i przenośnik ślimakowy mają napęd łańcuchowy.
Napęd przenośnika ślimakowego jest zabezpieczony sprzęgłem przeciążeniowym, które chroni zarówno przenośnik, jak i układ napędowy przed przeciążeniem w przypadku zatoru zebranego materiału lub zablokowania przez kamienie.
Wszystkie zespoły żniwne 600PremiumFlow wyposażono w przenośniki ślimakowe o dużej średnicy, 660 mm (26 cali), z głębokimi wstęgami przenośnika ślimakowego do obsługi dużych ilości materiału roślinnego. Dzięki takiej konstrukcji pod przenośnikiem ślimakowym jest dużo miejsca, co pozwala na intensywne podawanie dużych ilości materiału roślinnego.
Przenośnik ślimakowy wyposażono w wysuwane palce na całej jego szerokości. Konstrukcja palców przenośnika umożliwia ich szybką wymianę. Do ich montażu zastosowano również elementy ustalające. Elementy ustalające palców przenośnika ślimakowego zapobiegają przedostawaniu się złamanych palców do środka kombajnu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń kombajnu.
Proste, wygodne szybkozłącze obsługiwane za pomocą jednej dźwigni po lewej stronie przenośnika pochyłego pozwala operatorowi na podłączenie wszystkich funkcji hydraulicznych i elektrycznych zespołu żniwnego i na blokadę przenośnika pochyłego w jednym prostym kroku. Szybkozłącze zapewnia oszczędność czasu podczas podłączania i odłączania zespołu żniwnego.
Zespoły żniwne z serii 600PremiumFlow są wyposażone w całkowicie zintegrowany układ sterowania zespołem żniwnym. Układ jest oparty na układzie AHC wykorzystywanym w zespole żniwnym 600R. Różni się jedynie czujnikami.
W zespołach żniwnych 600R zastosowano małe listwy czujnikowe, natomiast w zespołach 600PremiumFlow używane są wzmocnione płyty czujnikowe. Płyty są mocne, zamocowane na sprężynach i nie unoszą się na ściernisku jak większość płyt czujnikowych w konkurencyjnych produktach.
Układ ten zapewnia automatyczne sterowanie następującymi parametrami:
Programowalne funkcje automatycznego sterowania zespołem żniwnym zapewniają optymalną wydajność, a także łatwość obsługi i wygodę operatora.
Zespoły żniwne 618PremiumFlow i 620PremiumFlow mają dwie płyty czujnikowe, po jednej z każdej strony.