PASJA JAKOŚCI

Właściciel domu, fabryka, operator, kosiarka

 

Kiedy ojciec Ulego R’bke kupował swój pierwszy traktorek ogrodowy w 1983 roku, wybrał John Deere, twierdząc, że nie stać go na tanią kosiarkę! 32 lata później jego syn i wnuk Mark wciąż z dumą nim jeżdżą zorganizowali nawet paradę, by uczcić 30. rocznicę jego zakupu.

Właściciel domu, fabryka, linia montażowa, kosiarka pchana

Powód jest prosty. Na całym świecie ludzie, którzy wytwarzają nasze maszyny, wciąż stosują tę samą prostą regułę co nasz założyciel, John Deere: jeśli coś nie jest wystarczająco dobre dla nich, nie jest wystarczająco dobre dla naszych Klientów. Od największego kombajnu po najmniejszą kosiarkę, to osobiste zaangażowanie na rzecz jakości sprawia, że produkty John Deere są czymś wyjątkowym.

Właściciel domu, fabryka, kosiarki pchane, operator

Weźmy za przykład fabrykę w Gummersbach (Niemcy), gdzie wytwarzamy nasze kosiarki pchane, automatyczne i wertykulatory. Od projektu i materiałów po tolerancje i wykończenie, tamtejszy wyszkolony personel stosuje ścisłe wytyczne kontroli jakości do wszystkich wytwarzanych produktów. Następnie podczas montażu dopilnowują dopasowania i wykończenia używanych części i zgłaszają wszelkie nieprzewidziane problemy do działu produkcji.

Główny tester Johannes Kokott następnie w losowych odstępach czasu wybiera pojedyncze maszyny z linii produkcyjnej i poddaje je najtrudniejszym możliwym testom. “Moja praca polega na tym, by doprowadzić nasze kosiarki do granic wytrzymałości... a nawet dalej” — wyjaśnia z uśmiechem. “W ten sposób wiemy, że zagwarantują naszym klientom długie lata pracy w normalnych warunkach.’

Właściciel domu, kosiarki pchane, kosiarki, szczegół

Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, w który nie włożyłem całego serca.

JOHN DEERE, ZAŁOŻYCIEL
Właściciel domu, fabryka, koła, zbliżenie, szczegół

SPRAWDZONE I WYPRÓBOWANE

Trzy tysiące mil dalej na zachód koledzy pana Kokotta w naszym obiekcie w Horicon, USA, stosują dokładnie to samo podejście. Wielu tutejszych pracowników to wieloletni klienci John Deere: konstruują traktorki ogrodowe i pojazdy użytkowe Gator przez cały tydzień, a następnie dają im wycisk w weekend we własnych ogrodach. Jeżeli więc zauważają jakiekolwiek problemy lub mają pomysł na usprawnienia, ich szefowie na pewno usłyszą o tym w poniedziałek!

Właściciel domu, fabryka, linia montażowa, szczegół

W połączeniu z materiałami najwyższej klasy, innowacyjną technologią i użytecznymi funkcjami to osobiste poczucie dumy jest powodem, dla którego ludzie z zamiłowaniem do jakości wybierają sprzęt do pielęgnacji trawników John Deere. Nieważne bowiem jak bardzo technologia zmieniła się na przestrzeni lat — wciąż nie można zastąpić tradycyjnego, praktycznego kunsztu i dbałości o detale.

Właściciel domu, fabryka, linia montażowa, samojezdne maszyny do trawników, szczegół

 

Historie pokrewne