Odległy świat

Miłość od pierwszego wejrzenia

Otoczenie natury obfitującej w dzikie zwierzęta w odległości niecałej godziny od Paryża, a przy tym utrzymanie malowniczego pola Golf de l’Isle Adam to spełnienie marzeń Leslie'ego Pilliera...

Niedaleko od Paryża

Klub Golf de l’Isle Adam leży wśród sielankowych, porośniętych lasem wzgórz w odległości zaledwie 45 minut od stolicy kraju. Ponieważ jest to jedno z najpiękniejszych pól golfowych w regionie Ile de France, właśnie tu przyjeżdżają mieszkańcy Paryża pragnący uciec z miasta i zanurzyć się w przyrodzie. Osobą, która robi to codziennie, jest główny Greenkeeper Leslie Pillier, opisujący swą relację z polem golfowym jako ‘miłość od pierwszego wejrzenia’.

 • LESLIE PILLIER

   

   

   

  Główny Greenkeeper, Golf de l’Isle Adam

  “W polu golfowym zakochałem się jeszcze zanim rozpocząłem tu pracę. Kiedyś je odwiedziłem i dostrzegłem jego urodę. Kiedy więc pojawiła się możliwość pracy, po prostu z niej skorzystałem!”

  LESLIE PILLIER
7500a-r2g021063- duży
3033r-r2g021088- duży

Panoramiczne piękno

Łatwo stwierdzić, czemu Leslie stracił serce dla klubu Golf de l’Isle. Jest to raj dla miłośnika przyrody, doskonale położony w Dolinie Oise, wchodzący w skład posiadłości o powierzchni 200 hektarów – obejmującej budynek klubu w odrestaurowanej zagrodzie z XVIII wieku. Szczęśliwi golfiści, którzy ‘ładują’ akumulatory za miastem, mogą na polu długości 6 188 m z 72 dołkami często napotykać dziką przyrodę.

“Całą tutejszą przyrodę uznaję za wspaniałą. Właśnie widzieliśmy trzy sarny – mamy tu także żółwie, zające, króliki, czaple, mnóstwo dzikich zwierząt… To po prostu wspaniałe.”

 

Kuszące wyzwanie

Leslie i jego zespół starają się kierować filozofią, która przyświecała znanemu na całym świecie architektowi, Ronaldowi Freamowi, kiedy projektował pole Golf de l’Isle, dzięki ‘któremu każdy gracz może wyznaczyć osiągalny dla siebie cel i które potrafi skusić zarówno początkujących, jak i najlepszych graczy’. Aby zapewnić szerokie aleje o naturalnym pofałdowaniu terenu i szerokich terenach green, nieustannie oferować graczom zarówno te wyzwania, jak i nagrody, Leslie niedawno zaufał John Deere – nowemu i nieodzownemu sposobowi pracy.

“Nigdy wcześniej nie kupiłem sprzętu John Deere, nie mówiąc o całej flocie. Stało się to po raz pierwszy i zupełnie tego nie żałuję – to jedna z moich najlepszych decyzji.”

3033r-r2g021267-hero

Niezawodny przyjaciel

Pole zdobyło wspaniałą renomę dzięki ogromnej różnorodności krajobrazów i wspaniałemu układowi dołków rozrzuconych w lesie i na płaskowyżu – wspaniałe połączenie trendów brytyjskich i amerykańskich. Osiągnięcie takiego rezultatu wymaga oddania, umiejętności i niemałej floty, na której można w 100 procentach polegać.

“Maszyny John Deere pomagają nam w pracy, ponieważ są niezawodne i zapewniają doskonałe cięcie. Teraz mamy kilka naprawdę wspaniałych maszyn.”

260sl-r2g021160-duży

Struktura wsparcia

Na polu Golf de l’Isle udało się zaspokoić marzenie Leslie'ego o wypróbowaniu wszystkich maszyn John Deere dla danego rozmiaru. Posiadanie przyniosło mu wyłącznie pozytywne doświadczenia, także ze współpracy z serwisem posprzedażnym oferowanym przez miejscowych specjalistów. To partnerstwo pozwala mu się odprężyć i skupić na utrzymaniu spodziewanych wysokich standardów, a świadomość, że może polegać na swym zespole i maszynach, dzięki którym ‘przestoje’ to pieśń przeszłości, zapewnia mu spokój ducha.

“Mamy bardzo dobre relacje z dilerami John Deere. Kiedy zamówimy potrzebną część, zwykle trafia do nas w ciągu 24 godzin, a maszyna jest ponownie gotowa do pracy bez najmniejszych problemów.”

Znajdź najbliższego dealera

Znajdź najbliższego dealera

Znajdź dealera John Deere