Uprzywilejowane miejsce pracy, odpoczynku i zabawy

Zamiana miejsc

Pietro Binaghi, zadowolony z mieszkania w głębi jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich Włoch, przeprowadził sie z miasta i znalazł wymarzoną pracę, która pozwala mu karmić miłość do krajobrazu i do golfa.

Toskańskie arcydzieło

Pietro Binaghi uważa się za szczęściarza, gdyż może cieszyć się pracą – i pasją do gry w golfa – w tak cudownym, naturalnym otoczeniu. Na Listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisano wiele kurortów golfowych, a szczęśliwcy mogący spacerować po uświęconych trawnikach Castiglion del Bosco w Toskanii mają szczególną świadomość przebywania na wyjątkowym polu dostępnym dla niewielkiej grupki uprzywilejowanych.

 • PIETRO BINAGHI

   

   

   

  Główny greenkeeper, Castiglion del Bosco

  “To wspaniałe miejsce, atrakcyjne nie tylko dla turystów, ale także entuzjastów golfa.”

  Pietro Binaghi
Castiglion del Bosco

Najlepsze wino i pola golfowe w Europie

Castiglion del Bosco, oddalone około 70 km od Sieny w winiarskim regionie Brunello, to piękny, 800-letni kompleks, w którego skład wchodzą ruiny zamku, średniowieczny kościółek i jedno z najwspanialszych prywatnych pól golfowych w Europie. To prestiżowe pole, zaprojektowane przez legendarnego zwycięzcę zawodów British Open, Toma Weiskopfa – położone wśród falistych, wiejskich wzgórz i winnic – oferuje niezrównane doświadczenie gry w bajecznym, naturalnym otoczeniu wspaniałej urody.

“Jestem tak dumny z pracy w tym środowisku… na tym fantastycznym polu, szanującym urodę i naturalne ukształtowanie terenu bez zmiany układu gruntu.”

Pietro Binaghi

Łyk świeżego powietrza

Zdaniem głównego greenkeepera Pietro Binaghi nie sposób przecenić radości pracy w tak spokojnym miejscu, szczególnie po 26 latach spędzonych w mieście. Studiował rolnictwo, a w końcu malownicze wzgórza Toskanii ponownie wezwały go, by mógł ‘odetchnąć’. Ten zapalony golfista nie potrafił oprzeć się możliwości pracy w Castiglion del Bosco.

“Moja praca łączy dwie największe pasje w moim życiu: Studiowałem rolnictwo, a uwielbiam grę w golfa… więc to zarazem praca, jak i przyjemność.”

Najwyższe standardy

Każdy dzień jest inny i przynosi nowe wyzwania dla Pietro i jego zespołu. Jedno nigdy się nie zmienia: jakość sprzętu, który mają do dyspozycji, pozwala im utrzymać najwyższe standardy zarządzania polem. Niezawodność maszyn to pewnik, a precyzja i ewolucja każdego modelu zapewnia jego zespołowi całkowitą pewność podczas realizacji codziennych zadań. Dla Pietro motto jest proste – nieustanne doskonalenie w każdym kolejnym dniu.

“Nie muszę zastanawiać się nad niezawodnością lub wydajnością maszyn – one po prostu działają – a to dla mnie powód do szczęścia.”

 

Pełny cykl

Jako ojciec trójki dzieci Pietro cieszy się z możliwości wychowywania ich pod niebem Toskanii. Ma nadzieję, że rozwiną w sobie miłość do golfa, choć przyznaje, że w dzieciństwie wolał piłkę nożną. Miłość do golfa pojawiła się później – wraz z miłością do przyrody i spacerów po cudownej okolicy.

“Zdecydowanie byłem ‘czarną owcą’ rodziny – gdyż zdecydowałem się grać w piłkę nożną – lecz teraz spędzam na polu golfowym więcej czasu, niż cała moja rodzina razem wzięta!”

7500A
Pietro Binaghi
Połączenie interesów i przyjemności

Połączenie interesów i przyjemności

Z biegiem czasu doświadczenie nauczyło Pietro, że kluczem do zadowolenia z pracy i ogólnego poczucia szczęścia jest duma z własnej pracy i bliskość przyjaciół. Lubi przebywać w towarzystwie większości ludzi, szczególnie tych z pasją do pracy, którzy doceniają jakość i zdolność łączenia interesów z przyjemnością na polu golfowym i poza nim.

“W firmie John Deere najbardziej doceniam głębokie rozumienie gry oraz elementów potrzebnych do utrzymania pola golfowego, co pozwala mi darzyć firmę zaufaniem podczas współpracy.”

Bez żalu

Właściwie pielęgnacja tego majestatycznego pola to więcej niż praca – to powołanie i spełnienie marzeń Pietro. Odkąd zamienił swe dawne życie w miejsce na cudowne, toskańskie Castiglion del Bosco, nigdy nie żałował. A któż może go winić za zakończone powodzeniem dążenie do doskonałej równowagi między życiem prywatnym a zawodowym?

Ręczna do trawy
Znajdź najbliższego dealera

Znajdź najbliższego dealera

Znajdź dealera John Deere