Inteligentna kontrola żurawia

Inteligentna kontrola żurawia IBC

Firma John Deere wprowadziła funkcję inteligentnego sterowania żurawiem (IBC) do forwarderów w 2013 roku. System IBC umożliwia dokładne, szybkie i łatwe sterowanie żurawiem, a operator może skoncentrować się na sterowaniu chwytakiem, a nie ruchach przegubów żurawia. Funkcja IBC została także wprowadzona do harwesterów w 2017 roku. System IBC w harwesterach dostosowano do cyklu pracy; tor i działanie żurawia są dopasowywane automatycznie do etapów pracy harwestera.

Duże harwestery są dostępne z systemem zabezpieczającym przed nadmiernym obrotem głowicy ścinkowej.

Harwestery 1270G z głowicą H425 i H424 oraz 1470G z głowicą H425 są dostępne z zabezpieczeniem przed nadmiernym obracaniem się głowicy przy wyposażeniu w system inteligentnej kontroli żurawia IBC 3.0 oraz  poziomowaną i obrotową kabinę. To połączenie oferuje jeszcze więcej funkcji, które pomagają operatorom maszyn w ich pracy. Asystent posuwu drewna (Feeding assistant) pomaga zatrzymać podawanie w kierunku kabiny oraz maszyna oraz pomaga operatorowi znaleźć bezpieczne ułożenie głowicy w trakcie pracy. Asystent piłowania (Sawing Assistant) zapobiega piłowaniu w kierunku kabiny. Te nowe funkcje, pomagając operatorom w ich pracy,  ułatwiają eksploatację maszyny i pomagają utrzymać ją w dobrym stanie.

Inteligentne sterowanie wysięgnikiem — prezentacja

Łatwość i szybkość

System IBC umożliwia precyzyjną i łatwą obsługę żurawia: operator obsługuje bezpośrednio chwytak zamiast sterować poszczególnymi elementami żurawia. Lewy joystick umożliwia sterowanie poziomym ruchem chwytaka.

 

Inteligentne sterowanie wysięgnikiem — prezentacja

Ruch pionowy

Prawy joystick umożliwia sterowania pionowym ruchem chwytaka.

 

Tłumienie końcowe w systemie IBC

Elektroniczne tłumienie pracy siłowników

System IBC jest wyposażony w funkcję elektrycznego tłumienia końcowego wszystkich głównych kierunków ruchu żurawia. System płynnie tłumi ruchy końcowe siłowników oraz zapobiega silnym i nagłym obciążeniom w pozycjach końcowych.

Harwester John Deere i drzewa

Łatwe

System IBC umożliwia inteligentne sterowanie wysuwem żurawia na różnych etapach pracy, co znacznie ją ułatwia i zapewnia oparatorowi więcej czasu na zaplanowania kolejnych działań.

Część wysięgnika harwestera

Tłumienie pracy siłowników

Elektroniczne tłumienie końcowe zapobiega nagłym obciążeniom siłowników, a operator nie musi obserwować pozycji żurawia. Zapewnia to bardziej płynną pracę i dłuższą trwałość konstrukcji żurawia i siłowników hydraulicznych.

Kombajn i drzewa

Dokładny

Żuraw jest bardzo dokładny i stabilny nawet przy największym zasięgu.

Kombajn i drzewa

Szybkie

Po przesunięciu głowicy harwestera przy drzewie jest ona automatycznie ustawiana na wysokości cięcia. Po zakończeniu cięcia, podczas cofania żurawia, głowica harwestera automatycznie ustawia się na wysokości obróbki.

Kombajn i drzewa

Tryb stoku

Głowica automatycznie porusza się po wybranym torze. W trybie stoku tor jest dostosowywany odpowiednio do nachylenia terenu.

IBC 3.0 zapewnia więcej zautomatyzowanych funkcji forwarderów

IBC 3.0 zapewnia więcej zautomatyzowanych funkcji forwarderów

W nowej wersji, IBC 3.0, po naciśnięciu przycisku belka automatycznie przesuwa się do położenia, z którego pobrano poprzedni ładunek chwytaka – zarówno podczas załadunku, jak i wyładunku kłód. Belkę można również automatycznie przesunąć w położenie transportowe po naciśnięciu przycisku.

Zabezpieczeniem przed nadmiernym obracaniem się głowicy

Zabezpieczeniem przed nadmiernym obracaniem się głowicy

Asystent posuwu drewna

Asystent posuwu drewna

Asystent piłowania

Asystent piłowania