Inteligentna kontrola żurawia IBC

Inteligentna kontrola żurawia

Firma John Deere wprowadziła funkcję inteligentnego sterowania żurawiem (IBC) do forwarderów w 2013 roku. System IBC umożliwia dokładne, szybkie i łatwe sterowanie żurawiem, a operator może skoncentrować się na sterowaniu chwytakiem, a nie ruchach przegubów żurawia. Funkcja IBC została także wprowadzona do harwesterów w 2017 roku. System IBC w harwesterach dostosowano do cyklu pracy; tor i działanie żurawia są dopasowywane automatycznie do etapów pracy harwestera.

Duże harwestery są dostępne z systemem zabezpieczającym przed nadmiernym obrotem głowicy ścinkowej.

Harwestery 1270G z głowicą H425 i H424 oraz 1470G z głowicą H425 są dostępne z zabezpieczeniem przed nadmiernym obracaniem się głowicy przy wyposażeniu w system inteligentnej kontroli żurawia IBC 3.0 oraz  poziomowaną i obrotową kabinę. To połączenie oferuje jeszcze więcej funkcji, które pomagają operatorom maszyn w ich pracy. Asystent posuwu drewna (Feeding assistant) pomaga zatrzymać podawanie w kierunku kabiny oraz maszyna oraz pomaga operatorowi znaleźć bezpieczne ułożenie głowicy w trakcie pracy. Asystent piłowania (Sawing Assistant) zapobiega piłowaniu w kierunku kabiny. Te nowe funkcje, pomagając operatorom w ich pracy,  ułatwiają eksploatację maszyny i pomagają utrzymać ją w dobrym stanie.

Inteligentne sterowanie wysięgnikiem — prezentacja

Łatwość i szybkość

System IBC umożliwia precyzyjną i łatwą obsługę żurawia: operator obsługuje bezpośrednio chwytak zamiast sterować poszczególnymi elementami żurawia. Lewy joystick umożliwia sterowanie poziomym ruchem chwytaka.

 

Inteligentne sterowanie wysięgnikiem — prezentacja

Ruch pionowy

Prawy joystick umożliwia sterowania pionowym ruchem chwytaka.

 

Tłumienie końcowe w systemie IBC

Elektroniczne tłumienie pracy siłowników

System IBC jest wyposażony w funkcję elektrycznego tłumienia końcowego wszystkich głównych kierunków ruchu żurawia. System płynnie tłumi ruchy końcowe siłowników oraz zapobiega silnym i nagłym obciążeniom w pozycjach końcowych.

Harwester John Deere i drzewa

Łatwe

System IBC umożliwia inteligentne sterowanie wysuwem żurawia na różnych etapach pracy, co znacznie ją ułatwia i zapewnia oparatorowi więcej czasu na zaplanowania kolejnych działań.

Część wysięgnika harwestera

Tłumienie pracy siłowników

Elektroniczne tłumienie końcowe zapobiega nagłym obciążeniom siłowników, a operator nie musi obserwować pozycji żurawia. Zapewnia to bardziej płynną pracę i dłuższą trwałość konstrukcji żurawia i siłowników hydraulicznych.

Kombajn i drzewa

Dokładny

Żuraw jest bardzo dokładny i stabilny nawet przy największym zasięgu.

Kombajn i drzewa

Szybkie

Po przesunięciu głowicy harwestera przy drzewie jest ona automatycznie ustawiana na wysokości cięcia. Po zakończeniu cięcia, podczas cofania żurawia, głowica harwestera automatycznie ustawia się na wysokości obróbki.

Kombajn i drzewa

Tryb stoku

Głowica automatycznie porusza się po wybranym torze. W trybie stoku tor jest dostosowywany odpowiednio do nachylenia terenu.

Zabezpieczeniem przed nadmiernym obracaniem się głowicy

Zabezpieczeniem przed nadmiernym obracaniem się głowicy

Asystent posuwu drewna

Asystent posuwu drewna

Asystent piłowania

Asystent piłowania