Rolnictwo przyszłości

Autonomous John Deere Tractor

Zmiany pogody to tylko jedno z wielu wyzwań, przed którymi stoi rolnictwo. Dlatego John Deere inwestuje ogromne środki, by stawić czoła tym problemom.

Pracujemy nad trzema podstawowymi technologiami kształtującymi rolnictwo przyszłości: elektryfikacją, automatyzacją zmierzającą ku autonomii oraz sztuczną inteligencją.

Elektryfikacja to nie tylko stosowanie baterii jako źródła zasilania. Chodzi o wykorzystanie napędów elektrycznych by zastapić silniki i hydraulikę. Silniki elektryczne mają ogromny moment obrotowy przy niskich prędkościach, są bardziej wydajne, niezawodne i lżejsze.

Zero emission compact utility tractor

     

Kompaktowy ciągnik o zerowej emisji

Ten kompaktowy elektryczny ciągnik oparty jest na znanych modelach John Deere serii 1. Kluczową cechą tej maszyny jest duża moc WOM, która pozwala kosić ponad 10 000 m2 trawnika przy jednym ładowaniu akumulatora trwającym 4,5 godziny. Oprócz wysokiej wydajności klienci mogą cieszyć się bardzo niskimi kosztami eksploatacji. Maszyna doskonale sprawdzi się tam, gdzie wymagany jest niski poziom hałasu i praca bez emisji spalin.

Przekładnia eAutoPowr

Jest to pierwsza bezstopniowa przekładnia z elektromechanicznym rozdziałem mocy. W porównaniu z konwencjonalnymi przekładniami CVT, napęd jest bardziej wydajny i odporny na zużycie. Kolejną istotną cechą jest dostarczenie aż do 100 kW energii elektrycznej do zewnętrznej pracy. Aby to zademonstrować, John Deere i Joskin opracował zestawienie ciągnika z wozem asenizacyjnym, gdzie dwie osie napędowe napędzane są silnikiem elektrycznym. Dzięki temu ośmiokołowemu układowi napędowemu, możliwa jest znacznie bardziej wydajna transmisja mocy pociągowej. Takie rozwiązanie zmniejszy koszty wprowadzania gnojowicy nawet o 25 procent.

eAutoPowr transmission

     

Large spraying drone (VoloDrone)

     

Duży dron opryskowy (VoloDrone)

Maszyna opracowana wspólnie przez John Deere i Volocopter ma średnicę 9,2 m i jest napędzana przez 18 wirników. Ma napęd w pełni elektryczny z wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi. Jedno ładowanie akumulatora pozwala na lot do 30 minut, a VoloDrone może być obsługiwany zarówno zdalnie, jak i automatycznie, na zaprogramowanej trasie. Rama drona jest wyposażona w elastyczny ujednolicony system mocowania ładunku. Oznacza to, że w zależności od zastosowania można zamontować różne urządzenia. W celu ochrony upraw duży dron posiada dwa zbiorniki cieczy, pompę i belkę natryskową. Dzięki niskiej wysokości latania można uzyskać bardzo duży zasięg do 6 ha / godz.

Celem automatyzacji nie jest zastąpienie operatora. Chodzi o wykorzystanie technologii w celu stworzenia jak najlepszego operatora. Podróż do przyszłości rozpoczęła się od bezdotykowego satelitarego prowadzenia maszyn Auto Trac. Kolejny krok to funkcja Integrated Combine Adjust, która w kombajnach serii S700 umożliwia automatyczną regulację w czasie rzeczywistym w celu utrzymania wstępnie ustawionych poziomów.

Autonomous electric tractor

     

Autonomiczny elektryczny ciągnik

Nowa koncepcja ciągnika autonomicznego John Deere to kompaktowa elektryczna jednostka napędowa ze zintegrowanym osprzętem. Ciągnik ma całkowitą moc wyjściową 500 kW i może być wyposażony w koła lub gąsienice. Elastyczna zmiana masy w zakresie od 5 do 15 ton jest możliwa, w zależności od zastosowania, w celu zmniejszenia zagęszczenia gleby. Dzięki napędowi elektrycznemu, poziom hałasu jest wyjątkowo niski. Niewielkie zużycie i koszty eksploatacji to dodatkowe atuty nowego autonomicznego modelu.

Półautonomiczny ciągnik

Ten ciągnik jedzie półautonomicznie i jest wyposażony w zintegrowany opryskiwacz. Za pomocą wbudowanej kamery można pracować w uprawach rzędowych, na przykład nakładać środki ochrony roślin na plantacje drzew owocowych. Napełnianie zbiornika opryskiwacza może odbywać się w pełni automatycznie, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na działanie środków ochrony roślin. Ma to na celu zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności o ponad 30 procent.

Semi-autonomous tractor

     

Autonomous electric tractor

     

Autonomiczny dron wyposażony w opryskiwacz

Dron ten jest wyposażony w skaner chwastów i opryskiwacz, umożliwiając skanowanie chwastów z powietrza, a następnie specjalną kontrolę. Zbiornik o pojemności 10,6 litra jest w pełni automatycznie napełniany na stacji, na której odbywa się również automatyczne ładowanie akumulatora. Czas lotu przy całkowicie naładowanym akumulatorze wynosi 30 minut. Główną zaletą maszyny jest precyzyjne stosowanie środków ochrony roślin. Rozpylanie z powietrza jest również możliwe niezależnie od warunków gruntowych.

Autonomiczny opryskiwacz

Ten nowatorski autonomiczny opryskiwacz ma zbiornik o pojemności 560 litrów. Wysoki prześwit wynoszący 1,9 m oraz sterowanie na cztery koła sprawiają, że jest niezwykle wszechstronny, a gąsienice minimalizują nacisk na podłoże i znacznie wydłużają okno robocze.

Autonomous sprayer

     

Sztuczna inteligencja zmienia sposób prowadzenia oprysków.

See & Spray

     

Blue River Technology

Dzięki technologii See & Spray kamery o wysokiej rozdzielczości rejestrują 20 zdjęć na sekundę. Na podstawie obrazów i sztucznej inteligencji system rozpoznaje różnicę między uprawianymi roślinami a chwastami. Dzięki nowej generacji kontroli chwastów można znacznie ograniczyć stosowanie środków ochrony roślin.

Command Cab

Cokolwiek się wydarzy w przyszłości, rolnik zawsze będzie sprawował kontrolę. Nowa kabina operatora oparta jest o koncepcję sztucznej inteligencji.

Wizja kabiny kierowcy w przyszłości otwiera nowe możliwości dla sztucznej inteligencji. Dzięki joystickowi, ekranowi dotykowemu i połączeniu z siecią wszystkich komponentów maszyny, proponujemy zupełnie nową koncepcję obsługi. Dodatkowo integracja danych pogodowych w czasie rzeczywistym, indywidualnych ustawień wstępnych i procedur zarządzania zadaniami sprawia, że kabina staje się prawdziwym centrum dowodzenia.

CommandCab