AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   4 LUTEGO 2021

John Deere w dalszym ciągu wstrzymuje swoje uczestnictwo w targach

Walldorf, 4 lutego 2021 – John Deere wydłuża swoją nieobecność na targach i ogłasza, że nie weźmie udziału w targach AGRITECHNICA w niemieckim Hannowerze. Decyzja była konsultowana z wybranymi niemieckimi dealerami John Deere i została podjęta po intensywnych dyskusjach wewnętrznych i przemyśleniach. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 spowodowało ponad 2,2 miliona zgonów na całym świecie. Alejandro Sáyago, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w regionie 2 firmy John Deere, podkreśla: "Pomimo licznych środków kontroli, takich jak: ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej, lockdownu i odwołaniu wydarzeń masowych, pandemia nie została jeszcze całkowicie opanowana. Przyszłość pozostaje niepewna przez pojawianie się nowych mutacji wirusa oraz powolny proces szczepień. W związku z tym, nie można mówić jeszcze o zapewnieniu odpowiedniej ochrony społeczeństwa, a jest to niezbędne do uczestnictwa w międzynarodowych targach."

Wyjątkowa atmosfera targów AGRITECHNICA jest i będzie okazją do prowadzenia dialogu z klientami, prezentacji nowych produktów oraz nawiązywania kontaktów w przemyśle rolniczym. Na skutek obecnych okoliczności i niepewności związanej z COVID-19 John Deere uważa, że warunek bezpieczeństwa wszystkich uczestników nie jest spełniony. 

„Żałujemy tej decyzji, ale możemy już dziś zapewnić wszystkich zainteresowanych, że John Deere zobowiązuje się do wsparcia przyszłych targów rolniczych” – komentuje Andreas Jess, dyrektor marketingu regionu 2 John Deere. W ciągu najbliższych miesięcy najważniejsze będzie opanowanie pandemii. Dlatego też, John Deere przekaże Akademii Medycznej w Hannoverze sumę 250 000 euro na badania nad COVID-19. Dodatkowo 50 000 euro trafi do DLG w celu wsparcia młodych rolników.