AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   20 CZERWCA 2022

Łatwiejsze korzystanie z systemu AutoTracTM w mieszanych flotach

Autotrac tim

Rolnicy i usługodawcy posiadający flotę składającą się z maszyn różnych producentów mogą teraz skorzystać z aktywacji AutoTracTM TIM (systemu zarządzania osprzętem) firmy John Deere na wyświetlaczach uniwersalnych 4. generacji. Oznacza to, że sprawdzony system naprowadzania AutoTracTM może być używany we wszystkich ciągnikach z systemem TIM certyfikowanym przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF). Dotychczas najbardziej znanymi rozwiązaniami w zakresie naprowadzania dla flot składających się z maszyn różnych producentów był system AutoTracTM Universal 300 oraz Reichhardt GREEN FIT. Nowy system AutoTracTM TIM stanowi w pełni zintegrowaną ofertę, uzupełniającą wcześniejsze rozwiązania. Jego główną zaletą jest brak konieczności doposażania ciągnika w dodatkowe podzespoły kierownicy czy sterownika.

To proste rozwiązanie dla rolników i usługodawców posiadających floty mieszane, którzy chcą korzystać z uniwersalnego systemu naprowadzania. Aby móc uruchomić system AutoTracTM TIM, potrzebny jest wyświetlacz uniwersalny 4. generacji certyfikowany przez AEF (4240 lub 4640) z aktywacją AutoTracTM oraz odbiornik StarFireTM 6000 lub 7000.

Coraz więcej producentów udostępnia w swoich ciągnikach interfejs AEF TIM. Za pomocą ISOBUS John Deere otwiera swój układ kierowniczy ciągników dla innych producentów z certyfikatem systemu naprowadzania AEF TIM. Szczegółowe informacje na temat maszyn zgodnych z systemem John Deere AutoTracTM TIM można znaleźć w bazie danych AEF.

Natychmiast po uruchomieniu AutoTracTM TIM system zyskuje następujące dodatkowe możliwości: jeśli maszyna (dowolnej marki) posiada modem JDLinkTM, można bezprzewodowo i bezpłatnie wymieniać dane z John Deere Operations CenterTM. Można konfigurować, planować, monitorować i analizować przepływy pracy w jednym portalu online. Klienci mogą ponadto korzystać z technologii rolnictwa precyzyjnego, takich jak tworzenie map zabiegów agrotechnicznych. Można je następnie wysłać bezpośrednio do ciągników znajdujących się na polu za pomocą funkcji John Deere AutoSetup. Poprzez aktywację AutoTracTM TIM John Deere otwiera się na innych producentów i pokazuje, że nadal ma to ogromne znaczenie. W ten sposób firma umożliwia klientom – w szczególności tym posiadającym floty mieszane – łatwe korzystanie z rozwiązań John Deere dla rolnictwa.