AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   4 MARCA 2022

Technologie zrównoważonego rolnictwa pojawią się w grze Farming Simulator 22

Farming Simulator 22

Nowoczesne technologie rolnictwa precyzyjnego zyskują coraz większe znaczenie w kwestii zrównoważonego zarządzania rolnictwem. Od połowy kwietnia technologie te będą dostępne w najnowszym dodatku do gry Farming Simulator. Kamery i czujniki w grze mogą zmniejszyć wydatki na środki ochrony roślin i nawozy, poprawiając jednocześnie ślad ekologiczny graczy.

Aby uczynić rolnictwo w grze Farming Simulator 22 bardziej zrównoważonym, firma John Deere udostępniła szereg rozwiązań technicznych, z których korzystają współcześni rolnicy. Na przykład za pomocą próbek gleby, map glebowych i czujników składników odżywczych można dostosować nawożenie mineralne i organiczne do konkretnych obszarów. Kamery rejestrują chwasty i umożliwiają punktowe stosowanie herbicydów. Możliwe jest również stosowanie zmiennych ilości wysiewu w celu optymalnego zarządzania obsadą roślin. Gracze mogą nabyć odpłatnie mapy glebowe od usługodawcy, zaoszczędzając w ten sposób czas potrzebny do samodzielnego zebrania próbek.

Gracze korzystający z tych technologii przyczyniają się do wzrostu zrównoważonego rozwoju oraz nowej punktacji środowiskowej utworzonej w grze, jednocześnie zwiększając również plony. Ostatecznie wszystkie działania mają na celu zmniejszenie wpływu rolnictwa na środowisko.

Bezpłatny dodatek do gry Precision Farming DLC dostępny będzie od 19 kwietnia 2022 roku. Będzie możliwy do pobrania bezpośrednio na komputer lub konsolę do gier. Pierwsza wersja dodatku Precision Farming DLC do gry Farming Simulator 2019, która została pobrana ponad milion razy, okazała się wielkim sukcesem. Dzięki nowej generacji GIANTS Software nie tylko oferuje szerokiej publiczności możliwość poszerzenia wiedzy na temat nowoczesnego rolnictwa, ale także wysuwa na pierwszy plan kwestię zrównoważonego rozwoju w popularnej grze wideo.

Darmowy dodatek Precision Farming DLC jest wspólnym projektem firmy John Deere, globalnego lidera w zakresie technologii rolnictwa precyzyjnego, oraz firmy GIANTS Software, twórcy serii symulacji rolniczych odnoszącej ogromne sukcesy. Projekt został zrealizowany we współpracy z Uniwersytetem w Hohenheim, Uniwersytetem w Reading, Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN oraz hiszpańską spółdzielnią rolno-spożywczą Grupo AN. Projekt otrzymał znaczne dofinansowanie od EIT Food. Jest to największa na świecie sieć na rzecz innowacji w sektorze spożywczym, wspierana przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT). EIT Food ma na celu poszerzanie wiedzy społeczeństwa na temat nowoczesnego rolnictwa.

Farming Simulator 22