AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   26 PAŹDZIERNIKA 2023

John Deere z szeregiem innowacji na targach AGRITECHNICA

dni otwarte 2023

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży rolniczej odbędzie się w Hanowerze w Niemczech – targi AGRITECHNICA rozpoczną się 12 listopada i potrwają do 18 listopada. Tematem tegorocznej edycji jest „Zielona produktywność”. W ramach AGRITECHNICA Innovation Award, John Deere prezentuje szereg innowacji, a w tym m.in.: Milk Sustainability Center, Corn Silage System czy Combine AutoUnload.

Niemieckie targi kładą nacisk na innowację w rolnictwie. Inicjatywa podkreśla wartość nowoczesnych maszyn rolniczych i odpowiednie wykorzystanie nowatorskich projektów w praktyce. John Deere otrzymał już Złoty Medal konkursu Innovation Award, którego organizatorem jest DLG. W 2019 roku, podczas ostatniej edycji wydarzenia przed pandemią, markę nagrodzono za przekładnię eAutoPowr i inteligentny system e8WD w serii ciągników 8R.

Lider rynku po raz kolejny na targach AGRITECHNICA

W tym roku John Deere przedstawia szereg innowacji, na które w nadchodzącym czasie warto zwrócić szczególną uwagę. Będą to technologie, które zoptymalizują każdy etap produkcji: pobieranie próbki gleby, uprawę, siew, ochronę zboża, nawożenie oraz zbiory. Produkty John Deere pojawiły się w kategoriach „Cyfrowe systemy i IT”, „Maszyny i wyposażenie do kombajnów” oraz „Koncept Agri-przyszłości”.

 John Deere ma na uwadze komfort i wydajność teraźniejszej pracy rolników. Jednak od samego początku troszczymy się również o innowacyjny aspekt proponowanych rozwiązań. W tym roku prezentujemy zarówno rozwiązania cyfrowe z zakresu nowych technologii przeznaczonych do siewu, jak i oprogramowania wspierającego efektywną hodowlę bydła mlecznego. Nasze propozycje pomogą rolnikom i hodowcom zadbać o to, aby praca w gospodarstwie była przyjazna środowisku  mówi Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.

Innowacje oferowane przez John Deere

Systemy John Deere to rozwiązania z kategorii maszyn i systemów cyfrowych:

  • AutoPath™ – rozwiązanie z obszaru rolnictwa precyzyjnego i automatycznego zarządzania liniami naprowadzania. Nowe funkcje obejmują pełne naprowadzanie – to poszerza podstawowe zastosowanie AutoPath i umożliwia wdrożenie go przy nowych rodzajach upraw.
  • Active Slope Adjustment™ – innowacyjna technologia zapewnia aktywne rozłożenie zebranej masy na koszu sitowym za pomocą przenośnika taśmowego o zmiennej prędkości roboczej podczas pracy na zboczach. Rozwiązanie to wyróżnia się wśród istniejących na rynku systemów kompensacji nachylenia. Dodatkowo, dzięki aktywnym właściwościom wstępnego czyszczenia, podczas testów polowych dowiedziono, że wydajność w warunkach płaskiego terenu, wysokich plonów oraz dużej ilości zanieczyszczeń jest zwiększona.
  • Combine AutoUnload – rozwiązanie do kombajnów, przeznaczone do rozładunku zbiornika w trakcie pracy. Combine AutoUnload funkcjonuje na bazie technologii Machine Sync. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia w pełni automatyczny rozładunek z założoną prędkością roboczą bez strat ziarna.
  • Monosem QuadRate Pro – pierwszy system, który zarządza siewem ziaren czy aplikacją nawozów oraz dokumentuje je, porównując rzędy. QuadRate Pro pomaga w maksymalizowaniu zysków i plonów, ochronie środowiska i zwiększeniu wygody operatora maszyny.
  • John Deere EZCal™ Remote Seed & Fertilizer Calibration – maszyna i wyposażenie do siewu. Umożliwia automatyczną kalibrację ziarna i nawozu do wszystkich zbiorników siewnika.

Z myślą o hodowli bydła mlecznego

  • Grassland Connected Path Planning and Guidance – pozwala na połączenie ścieżek koszenia, przetrząsania, grabienia czy siekania przy wykorzystaniu nowej funkcji AutoPath. Dzięki niej zastosowanie technologii CTF (Controlled Traffic Farming) będzie jeszcze prostsze.
  • Corn Silage System – rozwiązanie, dzięki któremu rolnicy mogą sprostać wymogom Unii Europejskiej w zakresie zmniejszenia zużycia nawozów o 20% i pestycydów o 50% do 2030 roku. Połączone z John Deere Operation Center.
  • Milk Sustainability Center – cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności i zrównoważonego rozwoju ich działań. Dostarczy danych, które pozwolą rolnikom hodowli bydła mlecznego porównać wydajność z innymi działaniami dotyczącymi hodowli oraz zidentyfikować kluczowe obszary wymagające poprawy.

John Deere prezentuje również innowacyjny koncept dotyczący Agri-przyszłości

Dual.Volt.24M – koncept stworzony w ramach partnerstwa z marką Crop.Zone, znaną z tworzenia technologii do hybrydowych herbicydów. Dual.Volt.24M pozwalałby na uniknięcie stosowania herbicydów totalnych w uprawach zbóż i maksymalnie efektywną kontrolę występowania chwastów.