AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   28 WRZEŚNIA 2023

John Deere opracowuje silnik na etanol – zapowiedź targów AGRITECHNICA 2023

dni otwarte 2023

AGRITECHNICA 2023: 440 000 m2 powierzchni w 23 halach, 2800 wystawców z 53 państw, 450 tys. gości – tak w liczbach prezentują się wiodące światowe targi techniki rolniczej. Wydarzenie odbędzie się między 14 a 18 listopada br. w Hanowerze, Niemcy. Marka John Deere zaprezentuje podczas targów inteligentne rozwiązania technologiczne dla wszystkich systemów produkcyjnych w rolnictwie.

John Deere dąży do osiągnięcia swoich ambitnych celów w ramach programu Leap Ambitions, który koncentrują się na zwiększeniu wartości ekonomicznej dla klientów oraz promowaniu zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dążąc do poprawy wyników przy ograniczonym zużyciu zasobów. W ramach Leap Ambitions firma John Deere pracuje nad wprowadzeniem do 2026 r. innowacyjnych rozwiązań energetycznych o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla w czterech kluczowych obszarach wytwarzania energii, w tym wydajności silników spalinowych (ICE), paliw odnawialnych, hybrydyzacji i opcji w pełni akumulatorowo-elektrycznej.

Niemożliwe? Nie z John Deere!

Firma John Deere jest zaangażowana w dostarczanie swoim klientom najbardziej zaawansowanych i skutecznych rozwiązań w zakresie paliw odnawialnych poprzez priorytetowe traktowanie technologii i zasobów, które mają największy sens dla klientów. W ramach różnorodności dostępnych paliw odnawialnych John Deere bierze pod uwagę biodiesel, odnawialny olej napędowy (lub HVO) i etanol za najbardziej obiecujące opcje, które można w najbliższej przyszłości wykorzystać w ciężkich pojazdach użytkowych. Etanol jest paliwem odnawialnym na bazie alkoholu, które jest powszechnie dostępne w wielu częściach świata, ponieważ może być wytwarzany z surowców takich jak kukurydza, pszenica lub trzcina cukrowa. Jako paliwo wysokooktanowe etanol jest atrakcyjny dla wysokowydajnych silników z zapłonem iskrowym.

Marka John Deere wykorzystuje swoją światowej klasy wiedzę inżynieryjną do weryfikacji i testowania nowych technologii, które upraszczają integrację paliw odnawialnych z technologią silników spalinowych, dążąc do zapewnienia klientom większej wartości i wydajności. Specjaliści John Deere zaprezentują koncepcyjny silnik o pojemności 9,0 l, który jest kompatybilny z etanolem, na tegorocznych targach AGRITECHNICA. Ten koncepcyjny silnik ilustruje ciągłe zaangażowanie firmy w rozwój zróżnicowanego portfolio rozwiązań, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na energię w zależności od wielkości sprzętu i jego zastosowań.

Co jeszcze czeka gości na stanowisku John Deere?

John Deere ma przyjemność zaprezentować nową koncepcję stoiska na targach

AGRITECHNICA 2023. Po raz pierwszy od ogłoszenia swojej nowej strategii John Deere pokaże wszystkie rozwiązania technologiczne, które są ważne zarówno dla gospodarstw uprawowych, jak i hodowlanych.

Mądre gospodarowanie, większe zyski

Motto John Deere „Farm Smart, Profit More” oznacza, że firma oferuje najlepsze praktyczne rozwiązania i produkty w całym cyklu produkcyjnym, od zbiorów do zbiorów. Dane zebrane na każdym etapie są wykorzystywane do zwiększenia plonów przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia środków ochrony roślin i nawozów. John Deere Operations Center przetwarza te dane w celu optymalizacji produkcji dla rolników, konsultantów i innych uczestników.

Przemysł mleczarski i hodowlany

John Deere oferuje technologie dla każdego etapu cyklu produkcyjnego, od nawożenia organicznego, siewu, koszenia i zbioru, aż po karmienie krów. AutoPath i HarvestLab to główne technologie John Deere dla hodowców bydła mlecznego. Czujnik HarvestLab umożliwia doskonałe nawożenie organiczne. Przed siewem, pas nawozu organicznego może być aplikowany na glebę przy użyciu technologii uprawy pasowej. AutoPath umożliwia precyzyjne umieszczenie nasion na pasie nawozu podczas procesu siewu. Technologia See & Spray oferuje ogromne potencjalne oszczędności poprzez zminimalizowanie ilości wymaganych środków ochrony roślin.

Uprawa zbóż

Na targach AGRITECHNICA 2023 John Deere zademonstruje innowacje technologiczne służące optymalizacji każdego etapu produkcji – od pobrania próbki gleby, poprzez uprawę, siew, ochronę i nawożenie, aż po zbiory. Na przykład HarvestLab mierzy jakość plonów podczas zbiorów. Pomiar zawartości oleju i białka umożliwia śledzenie jakości w czasie rzeczywistym z kombajnu. Na podstawie zarejestrowanych danych tworzone są mapy zmiennego dawkowania, które pomagają zmniejszyć zużycie nawozów.

Współpraca

Wiele gospodarstw korzysta z mieszanych flot maszyn i wielu rozwiązań cyfrowych. Dla John Deere ważne jest, aby dane z John Deere Operations Center mogły być łatwo integrowane i wymieniane. Dlatego John Deere tworzy nowe i rozszerzone partnerstwa. Partnerzy tacy jak Xarvio i Yara będą prezentowani w systemach produkcyjnych na targach AGRITECHNICA. John Deere jest otwarty nie tylko na inne interfejsy cyfrowe, ale także na innych producentów. Po raz pierwszy narzędzia i maszyny innych firm, takich jak Joskin i Lemken, będą prezentowane w systemach produkcyjnych John Deere na targach AGRITECHNICA.

John Deere Connected Support

Łączność maszyn John Deere i ich przełomowe rozwiązania techniczne zależą od odpowiedniego serwisu. Dzięki Connected Support operatorzy i dealerzy mogą łatwo połączyć się z maszyną, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Usterki mogą być wykrywane wcześnie i przed możliwą awarią. Skraca to czas przestojów i wydłuża czas pracy maszyn John Deere. Na targach AGRITECHNICA klienci będą mogli spotkać się z przedstawicielami mówiącymi w języku polskim, aby znaleźć indywidualne rozwiązania dla systemu produkcji w swoim gospodarstwie.

Zrównoważony rozwój dzisiaj

Na stoisku John Deere możliwa będzie wymiana doświadczeń z innymi profesjonalistami. Niemiecki rolnik Stefan Vogelsang będzie obecny, aby zademonstrować, w jaki sposób spełnił wymagania europejskich przepisów „Farm to Fork” przy użyciu technologii John Deere. Inni rolnicy będą również dostępni na stoisku, aby omówić bieżące wyzwania stojące przed branżą rolniczą.