AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   15 WRZEŚNIA 2023

Otwarte Mistrzostwa Opolskiego Klubu Golfowego by John Deere

dni otwarte 2023

Na jedynym takim 9-dołkowym polu golfowym klasy mistrzowskiej na Opolszczyźnie odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia sportowego. Już 16 września startują Otwarte Mistrzostwa Opolskiego Klubu Golfowego by John Deere. Każdy może zostać topowym golfistą i świetnie się przy tym bawić: wystarczy rozpocząć naukę lub zdecydować się na członkostwo w Karolinka Golf Park.

Opolski Klub Golfowy – ponad 20 lat miłości do golfa

Opolski Klub Golfowy powstał w 2002 roku i od samego początku zrzeszał pasjonatów golfa z regionu Opolszczyzny, ale ma na celu również promować miłość do tego sportu i zachęcać kolejne osoby do zostania golfistami. To właśnie jedne z głównych celów Klubu: upowszechnienie oraz rozwijanie sportu i rekreacji ruchowej, organizowanie i propagowanie kultury fizycznej w regionie Opolszczyzny, a także otwieranie drogi amatorom do poznania golfa. W ramach obchodów 20-lecia odbył się specjalny turniej, dzięki któremu każdy opolski golfista mógł pokazać rodzinie, przyjaciołom i znajomym, jak wyjątkowym sportem jest ta aktywność. Członkowie zachęcają również do udziału w corocznych Open Karolinka Golf. Do Komisji HCP Opolskiego Klubu Golfowego należy m.in. Piotr Matuszek, który będzie sędziował nadchodzącym Otwartym Mistrzostwom Opolskiego Klubu Golfowego by John Deere.

Jak zostać członkiem Opolskiego Klubu Golfowego? To bardzo proste: wystarczy wykupić roczne prawo do gry w Karolinka Golf Park oraz pobrać i wypełnić deklarację członkowską, a następnie złożyć dokumenty. Szczegóły dotyczące cen i miejsca złożenia deklaracji są dostępne na stronie internetowej stowarzyszenia.

Jak będą wyglądać mistrzostwa?

Wydarzenie ponownie będzie miało miejsce w domu Opolskiego Klubu Golfowego, czyli Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim. Turniej odbędzie się w modelu startu progresywnego, a każdy flight zacznie o innej godzinie z jednego dołka.

Organizatorzy gwarantują 14 nagród dla uczestników. Nie zabraknie też unikatowej nagrody dla szczęśliwca: na hole-in-one, na dołku 8., czekać będzie kosiarka X350R. Kosiarki samojezdne John Deere to niepowtarzalna wygoda koszenia oraz automatyczne rozwiązania. Według National Hole-In-One Registry, szanse na traf hole-in-one wynoszą 1 do 12 tysięcy – być może kolejny golfista, który zapisze się w historii sportu, będzie uczestnikiem mistrzostw w Kamieniu Śląskim?

Turniej rozegra się w 2 rundach, po 18 dołków w każdej. Start już 16 września o godzinie 9:00 z 1 tee, wydarzenie potrwa do 17 września do godziny 16:00.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny dostępne na stronie wydarzenia.