Doskonała forma od ponad stulecia

Watch 100 years of the John Deere tractor

Nasze dziedzictwo

Poznaj kluczowe osiągnięcia, które nas ukształtowały.

 • Jak powstał pług

  Gdy w latach trzydziestych XIX wieku amerykańska pękła bańka gospodarcza, John Deere udał się na zachód, a wkrótce potem dołączyła do niego żona wraz z pięciorgiem dzieci. Deere był renomowanym kowalem w stanie Vermont, ale w swoim nowym domu w Illinois musiał zacząć od nowa. Poszukując okazji związanej z ciężką pracą, zaczął podróżować na zachód po ziemi, którą wkrótce zmienił’ na zawsze.

  Historyczna reklama dealera z 1855 roku „John Deere — producent, sprzedawca hurtowy i detaliczny pługów i narzędzi rolniczych. Moline, Rock Island Co. Illinois”.
 • Rozwiązania do kultywacji gleby

  Deere’ szybko założył swój warsztat kowalski w Grand Detour w stanie Illinois. Wkrótce zdał sobie sprawę, że ciężka praca nie wystarcza rolnikom w jego społeczności do odniesienia sukcesu w uprawie roli. Rodziny osiedlające się na tym obszarze miały problemy z lepką glebą prerii, co stanowiło nieoczekiwane wyzwanie w porównaniu z piaszczystą ziemią w ich ojczyznach. W tym miejscu Ameryki ich wypróbowane i sprawdzone pługi żeliwne wymagały oczyszczenia co kilka stóp.

  Rysunek przedstawiający rolnika zeskrobującego zanieczyszczenia ze swojego stalowego pługa.
 • Kowal, który wykorzystał możliwości

  Deere, przekonany, że inny materiał i zmiana kształtu rozwiązałyby problem, znalazł zepsuty stalowy brzeszczot i zaczął tworzyć historię. Czyjś śmieć stał sie dla Deere'a przełomową innowacją. Deere zmienił kształt ostrza, zwracając wielką uwagę na dokładne zakrzywienia narzędzia. Był to pierwszy sukces tego rodzaju. W społeczności, w której pracował Deere, wszystko się zmieniło.

  Obraz autorstwa Waltera Haskella Hintona przedstawiający Johna Deere'a pracującego w swojej kuźni.
 • Wyrastamy z gruntu

  Deere wykorzystał impet nadany przez tę jedną innowację do zbudowania firmy i dalszego doskonalenia samego produktu. Dzięki badaniom, opiniom klientów i ciężkiej pracy, firma John Deere do roku 1849 roku rozkwitła, wytwarzając 2000 pługów rocznie. Deere, którego nigdy nie zadowalał stan “„wystarczająco dobry”,” nieustannie rozwijał swoją działalność. Teraz, prawie dwa wieki później, firma, która powstała dzięki jednemu zepsutemu brzeszczotowi, jest siłą napędową w skali światowej, sięgając od rozwiązań do pracy w ziemi aż do granic technologii.

  Zdjęcie z roku 1882 przedstawiające trzech mężczyzn stojących obok wagonu Deere & Co załadowanego stalowymi pługami gotowymi do transportu oraz pracowników fabryki patrzących przez okno znajdującego się na drugim planie budynku.