Dotychczasowi liderzy

Portret Charlesa Deere Wiman

Charles Deere Wiman

Prezes

1928-1955

Charles Deere Wiman był synem Williama i Anny Deere Wimanów, wnukiem Johna Deere'a i bratankiem swojego poprzednika, Williama Butterwortha.

Charles Deere Wiman rozpoczął pracę w firmie John Deere w 1915 roku jako pracownik przy linii produkcyjnej, z płacą piętnastu centów za godzinę. Następnie awansował kolejno na coraz wyższe stanowiska, zyskując przy tym szacunek pracowników fizycznych, inżynierów i kadry zarządzającej.

Jego kariera zawodowa opierała się na poświęceniu firmie i zaangażowaniu w sprawy kraju. Charles Deere Wiman wielokrotnie przerywał pracę w firmie John Deere, aby służyć w wojsku. W 1916 roku ukończył kurs pilota cywilnego, uzyskał licencję i latał przez trzy miesiące, dopóki nie odniósł obrażeń w wypadku.

Po powrocie do zdrowia na nowo podjął pracę w firmie Deere & Company. Pracował, dopóki Stany Zjednoczone nie przystąpiły do I wojny światowej. Wiman wstąpił do Armii Stanów Zjednoczonych i rozpoczął służbę w stopniu podporucznika. W trakcie służby wielokrotnie awansował. Gdy w 1919 roku opuszczał szeregi armii, miał już stopień kapitana.

W tym samym roku został członkiem zarządu Deere & Company, a w 1924 objął stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za funkcjonowanie zakładów. W 1928 roku, gdy William Butterworth zrezygnował z dalszej pracy, Charles Deere Wiman został prezesem Deere & Company. Miał wtedy 35 lat.

Jako absolwent Yale, Charles Deere Wiman stawiał duży nacisk na badania i rozwój nowych produktów, nawet w niesprzyjających warunkach ekonomicznych. W 1934 roku, w samym środku Wielkiego Kryzysu, firma John Deere wprowadziła na rynek nowy ciągnik — słynny model „A”. W następnym roku zaprezentowano model „B”. Oba ciągniki odniosły duży sukces i były produkowane aż do 1952 roku.

Po wybuchu II wojny światowej Charles Deere Wiman ponownie rozpoczął służbę w siłach zbrojnych. W 1942 roku uzyskał stopień pułkownika Armii Stanów Zjednoczonych i został przydzielony do sztabu generała Levina H. Campbella, szefa zaopatrzenia.

W 1944 roku Charles Deere Wiman został mianowany dyrektorem działu Farm Machinery and Equipment Division zarządu War Production Board. Aby mógł wykonywać swoje obowiązki, w siłach zbrojnych nadano mu status osoby nieaktywnej. W połowie 1944 roku powrócił do firmy Deere & Company i zarządzał jej działalnością aż do śmierci. Zmarł w 1955 roku.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, dach nad głową i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.