Dotychczasowi liderzy

Portret Charlesa Deere

Charles Deere

Prezes

1886–1907

Nikt nie spodziewał się, że to Charles Deere, który był drugim synem Johna Deere'a, będzie zarządzać firmą założoną przez swojego ojca. Do tej roli był przygotowywany jego starszy brat, Francis Albert, którego wysłano nawet do szkoły, aby nauczył się księgowości. Jednak Francis Albert zmarł niespodziewanie w 1848 roku, w wieku 18 lat, i to Charles musiał zapoznać się z tajnikami rodzinnego biznesu.

W 1854 roku Charles ukończył szkołę Bell's Commercial College w Chicago i mając zaledwie 16 lat rozpoczął pracę w firmie ojca jako księgowy. Udowodnił, że potrafi szybko uczyć się nowych rzeczy związanych z biznesem, co świadczyło o ogromnej przemianie młodego człowieka, który dotychczas był w najlepszym razie niewyróżniającym się studentem.

Charles szybko zaczął zajmować się marketingiem firmy. Jako główny sprzedawca, zarządzający działaniami dealerów i handlowców, często odwiedzał regiony, w których firma była dotychczas nieobecna i pokazywał potencjalnym nabywcom produkowane przez firmę pługi. Doskonale prezentował możliwości sprzętu, samodzielnie zaprzęgając konie i orząc ziemię.

W pierwszych latach pracy w firmie ojca Charles odnosił wiele sukcesów. Ale w 1857 roku w Stanach Zjednoczonych nastąpiła recesja gospodarcza. „Panika z 1857” spowodowała, że wielu biznesmenów straciło swoje firmy. John Deere o mało nie stał się jednym z nich, z powodu problemów z przepływem gotówki i koniecznością pokrycia dużych rachunków za zakup surowców.

W wyniku tego zarządzanie firmą przekazano 21-letniemu Charlesowi, przede wszystkim ze względu na jego żyłkę do prowadzenia interesów. Chociaż ojciec Charlesa piastował stanowisko prezesa firmy aż do śmierci w 1886 roku, to Charles zarządzał działalnością firmy przez kolejne 46 lat.

W 1869 roku Charles otworzył w Kansas City pierwsze przedstawicielstwo firmy, które stało się zalążkiem dzisiejszej sieci sprzedaży. Cztery kolejne przedstawicielstwa pojawiły się w St. Louis, Minneapolis, Council Bluffs/Omaha i San Francisco w roku 1889.

Przedstawicielstwa były źródłem cennych informacji, docierających bezpośrednio od użytkowników, a przez to wpływały na kształtowanie nowych produktów. Dzięki temu do śmierci Charlesa Deere'a w 1907 roku firma produkowała już ponad 300 modeli pługów, wśród nich słynny pług jednoskibowy Gilpin, około 164 rodzajów kultywatorów oraz szeroką gamę sadzarek i innych narzędzi.

Charles Deere był człowiekiem, dzięki któremu firma założona przez jego ojca przekształciła się z regionalnego producenta pługów w jednego z największych producentów narzędzi w całym kraju.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, dach nad głową i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.