Dotychczasowi liderzy

Portret Roberta Hansona

Robert Hanson

Prezes i dyrektor generalny

1982–1990

Robert Hanson pracował w Deere & Company przez ponad czterdzieści lat. Urodzony w East Moline w stanie Illinois, absolwent Augustana College w pobliskim Rock Island, Illinois, wyrósł w społeczności przesiąkniętej tradycjami firmy John Deere.

Robert Hanson rozpoczął pracę w firmie John Deere w 1950 roku. Został wtedy zatrudniony w John Deere Intercontinental, Ltd. W 1973 roku został wybrany na stanowisko starszego wiceprezesa działu Deere's Overseas Division. Dwa lata później William Hewitt mianował Hansona wiceprezesem wykonawczym, wyznaczając go tym samym na swojego najbardziej prawdopodobnego następcę.

W 1978 roku Robert Hanson został mianowany przyszłym prezesem firmy Deere & Company, pierwszym w historii prezesem firmy niezwiązanym z rodziną Johna Deere'a. W następnym roku objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego, a gdy William Hewitt przeszedł na emeryturę w 1982 roku, został również wybrany na stanowisko przewodniczącego zarządu i dyrektora generalnego.

Gdy Robert Hanson obejmował stanowisko przewodniczącego zarządu, maszyny rolnicze sprzedawały się bardzo słabo. Poważne recesje z wczesnych lat 80., które poprzedził okres wysokiej inflacji po koniec lat 70. dwudziestego wieku, spowodowały spadek sprzedaży maszyn rolniczych i budowlanych.

Pod przewodnictwem Hansona w firmie podjęto kroki mające na celu obniżenie kosztów. Do 1988 roku firma stawiała czoła zewnętrznym problemom ekonomicznym ostatnich sześciu lat, a sprzedaż wzrastała. Zysk za ten rok przekroczył 315 milionów USD.

Pomimo niesprzyjających warunków ekonomicznych firma Deere & Company rozwijała się i dywersyfikowała. W 1985 roku firma rozpoczęła działalność w branży opieki zdrowotnej, za pośrednictwem spółki John Deere Health Care, Inc. Trzy lata później firma John Deere utworzyła spółkę joint venture, która zajmowała się montażem koparek w Stanach Zjednoczonych, a w 1989 roku nabyła firmę Funk Manufacturing, producenta podzespołów układu przeniesienia napędu.

Robert Hanson przeszedł na emeryturę w 1990 roku, po szczęśliwym przeprowadzeniu firmy przez jeden z najtrudniejszych okresów w jej historii. Zmarł w 2016 roku w wieku 91 lat.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.