Dotychczasowi liderzy

Portret Williama Butterwortha

William Butterworth

Prezes

1907-1928

Przewodniczący zarządu

1928-1936

W 1892 roku William Butterworth poślubił córkę Charlesa Deere'a, Katherine, i jeszcze w tym samym roku podjął pracę w Deere & Company na stanowisku młodszego handlowca. Urodzony w Ohio William Butterworth był bardzo bystry i dobrze wykształcony. Ukończył Lehigh University i zdobył wykształcenie prawnicze w National University Law School w Waszyngtonie.

W 1897 roku Williamowi Butterworthowi powierzono stanowisko skarbnika firmy Deere & Company. Dziesięć lat później, po śmierci Charlesa Deere'a, objął stanowisko prezesa. Nie było to dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ William Butterworth był nieformalnie uważany za drugą najważniejszą osobę w firmie John Deere. Stanowisko prezesa firmy piastował przez 21 lat.

W czasie swojej kadencji William Butterworth wprowadził w firmie wiele zmian. W 1910 roku zarząd firmy John Deere przeprowadził gruntowną reorganizację i połączył 11 zakładów produkcyjnych i 25 organizacji sprzedażowych z terenu Stanów Zjednoczonych i Kanady w jedną, skonsolidowaną całość. Do 1912 roku firma Deere & Company uzyskała nowoczesną strukturę organizacyjną.

Pod przewodnictwem Williama Butterwortha poszerzyła się również oferta firmy. W 1912 roku firma John Deere wprowadziła na rynek własny kombajn, a w 1918 nabyła firmę Waterloo Gasoline Engine Company. Dzięki temu ostatniemu zakupowi firma John Deere zyskała prawo do produkcji i sprzedaży popularnego dwucylindrowego ciągnika Waterloo Boy — pierwszego ciągnika w jej historii.

William Butterworth nie tylko sprawnie zarządzał firmą, ale również dbał o pracowników. W 1907 roku, wkrótce po śmierci Charlesa Deere'a, stworzono nowy, nieskładkowy system emerytalny obejmujący pracowników przechodzących na emeryturę po co najmniej 20 latach pracy. Program obejmujący system emerytalny, zasiłki chorobowe i renty inwalidzkie nie był pierwszym takim programem w Stanach Zjednoczonych, ale świadczył o nowoczesnej organizacji firmy John Deere.

Po rezygnacji z zajmowanego stanowiska w 1928 roku William Butterworth został pierwszym przewodniczącym rady nadzorczej firmy John Deere. W 1927 roku został wybrany prezesem United States Chamber of Commerce. Następnie był jeszcze trzykrotnie wybierany na to stanowisko. Zmarł w 1936 roku.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.