Samuel R. Allen

Przewodniczący zarządu
Deere & Company

Sam Allen

Samuel R. Allen jest przewodniczącym rady dyrektorów firmy Deere & Company. Zajmuje to stanowisko od lutego 2010 r. Do listopada 2019 r. obejmował już dodatkowe stanowisko dyrektora generalnego. W sierpniu 2009 r. otrzymał miano prezesa i dyrektora generalnego, a przedtem, w czerwcu tego samego roku, został prezesem i dyrektorem ds. operacyjnych oraz członkiem rady dyrektorów. 

Wcześniej Allen pełnił funkcję prezesa ogólnoświatowego działu Construction & Forestry i odpowiadał za dział John Deere Power Systems. Allen pracował również w dziale Worldwide Agricultural Division firmy John Deere, kierując działalnością w Ameryce Łacińskiej, Chinach i Azji Wschodniej oraz Australii. Wcześniej odpowiadał także za jednostkę zajmującą się technologiami inteligentnego sprzętu oraz za zaawansowane technologie i inżynierię. Kierował również zasobami ludzkimi, zajmował się relacjami pracowniczymi oraz organizacją finansowo-usługową firmy. Allen, który dołączył do firmy Deere w 1975 r., zajmował wyższe stanowisko kierownicze od 2001 do 2019 r.

W czerwcu 2010 roku został mianowany członkiem rady dyrektorów firmy Whirlpool Corporation, a obecnie jest jej prezesem zarządu. W sierpniu 2019 r. został członkiem rady dyrektorów Dow Inc.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.