James M. Field

Prezes ogólnoświatowego działu Construction & Forestry
and Power Systems
Deere & Company

James Field

James M. Field jest prezesem ogólnoświatowego działu Construction & Forestry oraz Power Systems. Zajmuje to stanowisko od stycznia 2019 roku. Field odpowiada za zrównoważony, rentowny rozwój naszego działu maszyn budowlanych i leśnych na całym świecie, a także za dalszą integrację grupy Wirtgen Group. Field odpowiada w firmie także za dział silników, układów napędowych i komponentów elektronicznych.

Field dołączył do zespołu Deere & Company w roku 1994. Zajmował wiele stanowisk w dziale księgowym, skarbowym oraz rozwoju działalności biznesowej i planowania. Field pracował jako dyrektor finansowy dawnego działu Timberjack Group firmy John Deere (obecnie zintegrowanego z działem leśnym), odpowiedzialny za wszystkie funkcje księgowe, finansowe i skarbowe. W 2001 roku mianowano go rewidentem księgowym firmy Deere & Company, a w 2002 roku wiceprezesem i rewidentem księgowym Deere & Company. W 2007 roku Field został mianowany prezesem dawnego działu Commercial & Consumer Equipment. W 2009 roku mianowano go starszym wiceprezesem i dyrektorem finansowym Deere & Company. W 2012 roku Field objął stanowisko prezesa działu Agriculture & Turf, odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing na obszarze obu Ameryk i Australii oraz za działalność ogólnoświatowego działu Crop Harvesting and Turf & Utility Platforms.

Przed dołączeniem do zespołu firmy John Deere Field piastował wiele stanowisk w przedsiębiorstwie Deloitte & Touche.

Field jest absolwentem Western Michigan University i biegłym księgowym (CPA). Uzyskał dyplom w dziedzinie zarządzania w Tuck School of Business w Dartmouth i jest członkiem komitetu wykonawczego John Deere Classic oraz zasiada w Radzie Dyrektorów Hand in Hand i Radzie Powierniczej St. Ambrose University.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.