Biografia

James M. Field

James M. Field

Prezes działu Agriculture & Turf na Ameryki i Australię oraz ds. globalnych platform żniwnych i do pielęgnacji terenów zielonych

James M. Field jest prezesem działu Agriculture & Turf na Ameryki i Australię oraz Global Harvesting & Turf Platforms. Zajmuje to stanowisko od września 2012. Field odpowiada za skoncentrowane na kliencie sprzedaż i marketing w regionach Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Ameryki Łacińskiej (obejmującym Amerykę Południową, Amerykę Środkową i Meksyk) oraz za grupy platform produktów, obejmujące produkty do zbioru plonów oraz do pielęgnacji terenów zielonych i użytkowe.

Field dołączył do zespołu Deere & Company w roku 1994. Zajmował wiele stanowisk w obszarach księgowym, skarbowym oraz rozwoju działalności biznesowej i planowania. Field pracował jako główny dyrektor finansowy dawnego działu Timberjack Group firmy Deere, odpowiedzialnym za wszystkie funkcje księgowe, finansowe i skarbowe. W maju 2001 mianowano go rewidentem księgowym firmy Deere & Company, a we wrześniu 2002 wiceprezesem i rewidentem księgowym Deere & Company. We wrześniu 2007 Field został mianowany prezesem ogólnoświatowego działu Commercial & Consumer Equipment. W roku 2009 mianowano go starszym wiceprezesem i głównym dyrektorem finansowym Deere & Company. Przed dołączeniem do zespołu firmy Deere Field piastował wiele stanowisk w przedsiębiorstwie Deloitte & Touche.

Field w roku 1985 uzyskał dyplom Western Michigan University i jest biegłym księgowym (CPA). Jest członkiem organizacji Illinois CPA Society i American Institute of CPA.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.