Biografia

Pierre J. Guyot

Pierre J. Guyot

Wiceprezes ds. Ogólnoświatowego Zarządzania Dostawami i Logistyki (Global Supply Management and Logistics)

Pierre J. Guyot jest wiceprezesem Deere & Company ds. ogólnoświatowego zarządzania dostawami i logistyki. Zajmuje to stanowisko od maja 2014. Kieruje wszystkimi ogólnoświatowymi operacjami firmy w zakresie zarządzania dostawami i logistyki.

Guyot, który wcześniej pracował na stanowiskach związanych z zakupami i operacjami w firmie Peugeot w Anglii i Francji dołączył w roku 1998 do zespołu John Deere jako dyrektor ds. montażu fabryki w Saran we Francji. W 2002 został mianowany dyrektorem ds. operacyjnych w zakładzie firmy Deere w Arc-Les-Gray. W 2004 Guyot został powołany na stanowisko dyrektora ds. zarządzania dostawami sprzętu rolniczego w Mannheim w Niemczech. Bezpośrednio przed objęciem obecnego stanowiska Guyot pracował od 2007 jako dyrektor generalny zakładu w Saran.

Guyot uzyskał stopnie w dziedzinie inżynierii przemysłowej na École Centrale de Lille i w dziedzinie ekonomiki przemysłowej École Nationale Supérieure du Pétrole et des Moteurs (szkoła IFP). Jest mentorem rodzin w organizacji Habitat for Humanity.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.