Biografia

Klaus G. Hoehn

Klaus G. Hoehn

Wiceprezes Advanced Technology and Engineering

Deere & Company

Klaus G. Hoehn jest wiceprezesem firmy Deere & Company ds. zaawansowanych technologii i inżynierii. Stanowisko to zajmuje od stycznia 2006. Odpowiada na poziomie przedsiębiorstwa za kierowanie rozwojem zaawansowanych technologii i usług inżynieryjnych, wspomagających projektowanie i produkcję sprzętu rolnego, budowlanego, komercyjnego i użytkowego w skali ogólnoświatowej.

Po zakończeniu kariery naukowej jako profesor w Niemczech i Etiopii Hoehn dołączył w roku 1992 do zespołu Deere & Company jako dyrektor ds. inżynierii zakładów John Deere Werke w Mannheim w Niemczech. W roku 1997 przeszedł do zakładu Product Engineering Center w Waterloo w stanie Iowa, gdzie pracował jako ogólnoświatowy dyrektor ds. kluczowych technologii i inżynierii podzespołów. W 1998 Hoehn został mianowany ogólnoświatowym dyrektorem ds. inżynierii ciągników i podzespołów.

Jest członkiem niemieckiego stowarzyszenia inżynierów VDI. Był członkiem rady Towarzystwa Maxa Eytha VDI. Hoehn jest również członkiem Society of Automotive Engineers. Był członkiem rady dyrektorów SAE i członkiem rady powierników fundacji SAE. Ponadto zasiadał w przemysłowej radzie doradczej IPRT Iowa State University, rady doradczej ABE Iowa State University oraz rady doradczej NAC University of Michigan, a także rady doradczej im. Frauenhofera Uniwersytetu w Magdeburgu w Niemczech.

Hoehn uzyskał tytuły licencjata, magistra oraz doktora w dziedzinie inżynierii mechanicznej i rolnej na Uniwersytecie w Rostock w Niemczech.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.