Charles O. (Chad) Holliday, Jr.

Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2018 roku
(wcześniej zasiadał w radzie dyrektorów firmy Deere w latach 2007–2016)
Przewodniczący rady dyrektorów Royal Dutch Shell plc.

Charles Holliday Jr.

Charles O. (Chad) Holliday, Jr. został przewodniczącym rady dyrektorów Royal Dutch Shell w maju 2015 roku. Wcześniej zasiadał na stanowisku przewodniczącego rady dyrektorów Bank of America oraz przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego firmy DuPont, skąd przeszedł na emeryturę po 36 latach służby.

Holliday zaczął karierę w firmie DuPont jako inżynier produkcji, po czym zajmował różne stanowiska w siedmiu różnych oddziałach, w tym stanowisko prezesa DuPont Asia Pacific w Tokio w Japonii. W 1998 został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego, które zajmował przez 11 lat.

Oprócz Rady firmy Deere & Company zasiada w radzie dyrektorów Hospital Corporation of America (HCA). Jest dyplomowanym inżynierem oraz członkiem U.S. National Academy of Engineering i UK Royal Society of Engineering.

Wcześniej zasiadał na stanowisku przewodniczącego rady dyrektorów w następujących organizacjach: U.S. Council on Competitiveness, United Nations Sustainable Energy for All, World Business Council for Sustainable Development, Catalyst, U.S. Business Council i U.S. National Academy of Engineering.

Holliday uzyskał tytuł licencjata University of Tennessee w dziedzinie inżynierii przemysłowej. Otrzymał tytuły doktora honoris causa Polytechnic University na Brooklynie w stanie Nowy Jork; Washington College w Chestertown w stanie Maryland i University of Tennessee w Knoxville w stanie Tennessee.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.