Dipak C. Jain

Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2002 roku
Dyrektor, współprzewodniczący/doradca globalny
China Europe International Business School

Dipak Jain

Dipak Jain jest współprzewodniczącym/doradcą globalnym China Europe International Business School, które to stanowisko zajmuje od listopada 2017 roku. Wcześniej, od sierpnia 2014 roku do listopada 2017 roku, był dyrektorem Sasin Graduate Institute of Business Administration, a od marca 2013 roku do sierpnia 2014 roku profesorem marketingu w międzynarodowej szkole biznesu INSEAD. Od maja 2011 do marca 2013 roku Jain był dziekanem INSEAD, a od 2001 do 2009 roku dziekanem Kellogg School of Management. Do Kellogg School of Management dołączył w roku 1986 jako profesor nadzwyczajny, a w roku 1996 został prodziekanem. W 1994 został profesorem przedsiębiorczości i marketingu szkoły Sandy i Mortona Goldmanów.

Oprócz pracy dydaktycznej w Kellogg Jain był od 1989 roku profesorem wizytującym marketingu w Sasin Graduate Institute of Business Administration Uniwersytetu Chulalongkorn w Tajlandii, a od 1995 roku — Netherlands Business School Uniwersytetu w Nijenrode w Holandii. Jain jest również profesorem wizytującym Indian School of Business w Hajdarabadzie w Indiach.

Oprócz pracy na stanowisku dyrektora w firmue Deere & Company Jain jest członkiem rad dyrektorów Northern Trust Corporation, Reliance Industries Limited w Indiach i Global Logistics Properties Limited w Singapurze.

Jain uzyskał tytuły licencjata w dziedzinie statystyki i magistra statystyki matematycznej na indyjskim Uniwersytecie Guwahati. Na University of Texas w Dallas uzyskał tytuł magistra nauk o zarządzaniu i obronił doktorat w dziedzinie marketingu.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.