Biografia

Dipak C. Jain

Dipak C. Jain

Dyrektor
Sasin Graduate Institute of Business Administration
Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w roku 2002

Dipak Jain jest dyrektorem Sasin Graduate Institute of Business Administration. Zajmuje to stanowisko od sierpnia 2014. Przed jego objęciem, między marcem w 2013 a sierpniem 2014, był profesorem — kierownikiem katedry marketingu w International Business School INSEAD. Od maja 2011 do marca 2013 Jain był dziekanem INSEAD, a od 2001 do 2009 — dziekanem Kellogg School of Management. Do Kellogg School of Management dołączył w roku 1986 jako profesor nadzwyczajny, a w roku 1996 został prodziekanem. W 1994 Jain został profesorem przedsiębiorczości i marketingu szkoły na stypendium Sandy i Mortona Goldmanów.

Oprócz pracy dydaktycznej w Kellogg był od 1989 profesorem wizytującym Sasin Graduate Institute of Business Administration Uniwersytetu Chulalongkorn w Tajlandii, a od 1995 — Netherlands Business School Uniwersytetu Nijenrode. Jain jest również profesorem wizytującym Indian School of Business w Hajdarabadzie w Indiach.

Oprócz pracy na stanowisku dyrektora w firmue Deere & Company jest członkiem rad dyrektorów Northern Trust Corporation, Reliance Industries Limited w Indiach i Global Logistics Properties Limited w Singapurze.

Jain uzyskał tytuły licencjata w dziedzinie statystyki i magistra statystyki matematycznej na indyjskim Uniwersytecie Guwahati. Na University of Texas w Dallas uzyskał tytuł magistra nauk o zarządzaniu i obronił doktorat w dziedzinie marketingu.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.