Biografia

Ganesh Jayaram

Ganesh Jayaram

Wiceprezes ds. Technologii Informacyjnej

Deere & Company

Ganesh Jayaram jest wiceprezesem Deere & Company ds. technologii informacyjnej. Zajmuje to stanowisko od stycznia 2016. Odpowiada za wszystkie globalne działania firmy w zakresie technologii informacyjnej.

Bezpośrednio przed objęciem bieżącego stanowiska mianowano go dyrektorem ds. globalnej wiedzy biznesowej w zakresie IT oraz rozwiązań wspomagających (Global IT Business Insights and Enabling Solutions). Pełniąc tę rolę odpowiadał za zwiększanie koncentracji na wdrażaniu firmowej strategii zarządzania informacjami oraz dostarczanie wiedzy biznesowej w kluczowych zakresach dzięki analizom danych. Pomagał również stymulować spójność i integrację kluczowych procesów dotyczących portfela, finansów oraz wspomagania w ramach ogólnoświatowej infrastruktury IT.

Przed dołączeniem do naszego zespołu Jayaram był wiceprezesem ds. rozwoju biznesowego działu Water Quality Group firmy Danaher Corporation w Loveland w stanie Colorado. W latach 2001–2003 był dyrektorem ds. rozwoju działalności przedsiębiorstwa firmy Canon U.S.A. w San Jose w stanie Kalifornia. W latach 1995–2001Jayaram pracował dla The Boston Consulting Group w Chicago i w Mumbaju.

Jayaram uzyskał w roku 1990 tytuł licencjata w dziedzinie technologii inżynierii ceramicznej w Instytucie Technologicznym Banaras Hindu University w Varanasi w Indiach. W roku 1995 uzyskał stopień doktora w dziedzinie nauk o materiałach i inżynierii na Northwestern University w Evanston w stanie Illinois.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.