Biografia

Michael O. Johanns

Michael O. Johanns

Emerytowany senator Stanów Zjednoczonych ze stanu Nebraska
Wybrany do Rady Dyrektorów firmy Deere & Company w 2015

Michael O. Jest emerytowanym członkiem Senatu Stanów Zjednoczonych. Mandat senatora stanu Nebraska sprawował od 2009 do 2015. Podczas kadencji 111–113 Kongresu brał udział w komisjach rolnictwa, przydziału środków, bankowości, handlu, spraw weteranów, spraw Indian oraz środowiska i spraw publicznych.

Przed wybraniem do Senatu Stanów Zjednoczonych Johanns był w latach 2005–2007 Sekretarzem Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. W latach 1999–2005 został dwukrotnie wybrany na gubernatora stanu Nebraska, a w 2002 był przewodniczącym zarządu organizacji Midwestern Governors Association. Johanns pełnił w latach 1991–1998 przez dwie kadencje funkcję mera miasta Lincoln w Nebrasce. W latach 1989–1991 zasiadał w Radzie Miasta Lincoln. W latach 1983–1987 był członkiem Rady Komisarzy Hrabstwa Lancaster. Przed rok pełnił funkcję przewodniczącego. W latach 1974–1975 był pracownikiem sądowym, pracującym na rzecz sędziego Sądu Najwyższego stanu Nebraska, Hale'a McCowna. Następnie do 1991 praktykował prawo w firmach prywatnych.

Johanns uzyskał tytuł licencjata na Saint Mary's University of Minnesota w Winona i stopień doktora prawa w Creighton University School of Law w Omaha w stanie Nebraska. W lutym 2016 został nominowany przez prezydenta na nowego członka rady Millennium Challenge Corporation, bilateralnej amerykańskiej agencji pomocy dla zagranicy. Nominacja ta została zatwierdzona przez Senat Stanów Zjednoczonych.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.