Michael O. Johanns

Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2015 roku
Emerytowany senator Kongresu Stanów Zjednoczonych ze stanu Nebraska i były Sekretarz Rolnictwa

Michael Johanns

Michael O. Johanns jest emerytowanym członkiem Senatu Stanów Zjednoczonych. Mandat senatora stanu Nebraska sprawował od 2009 do 2015 roku. Podczas kadencji 111–113 Kongresu zasiadał w komisjach rolnictwa, przydziału środków publicznych, bankowości, handlu, spraw weteranów, spraw Indian oraz środowiska i spraw publicznych.

Przed wybraniem do Senatu Stanów Zjednoczonych Johanns był w latach 2005–2007 Sekretarzem Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. W latach 1999–2005 został dwukrotnie wybrany na gubernatora stanu Nebraska, a w 2002 roku był przewodniczącym rady dyrektorów organizacji Midwestern Governors Association. Johanns pełnił w latach 1991–1998 przez dwie kadencje funkcję burmistrza miasta Lincoln w stanie Nebraska. W latach 1989–1991 zasiadał w Radzie Miasta Lincoln. W latach 1983–1987 był członkiem Rady Komisarzy Hrabstwa Lancaster. Przez rok pełnił funkcję przewodniczącego. W latach 1974–1975 był urzędnikiem sądowym, pracującym na rzecz sędziego Sądu Najwyższego stanu Nebraska Hale'a McCowna. Następnie, do 1991 roku, był prawnikiem w firmach prywatnych.

Oprócz zasiadania w Radzie Dyrektorów Deere & Company Johanns jest członkiem komitetu doradczego działu rolnego firmy DowDuPont w Corteva.

Johanns uzyskał tytuł licencjata na Saint Mary's University of Minnesota w Winona i stopień doktora prawa w Creighton University School of Law w Omaha w stanie Nebraska. W lutym 2016 roku został nominowany przez prezydenta na nowego członka rady Millennium Challenge Corporation — bilateralnej amerykańskiej agencji pomocy zagranicznej. Nominacja ta została zatwierdzona przez Senat Stanów Zjednoczonych.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.