Clayton M. Jones

Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2007 roku
Emerytowany przewodniczący rady dyrektorów i dyrektor generalny Rockwell Collins, Inc.

Clayton Jones

Clayton M. Jones zakończył w lipcu 2013 roku kadencję na stanowisku dyrektora generalnego, a w lipcu 2014 roku — przewodniczącego rady dyrektorów firmy Rockwell Collins, Inc. Role przewodniczącego rady dyrektorów, prezesa i dyrektora generalnego pełnił od czerwca 2001 roku.

Jones dołączył do zespołu firmy Rockwell International w roku 1979. W roku 1982 uzyskał stypendium firmy Rockwell, umożliwiające udział w programie wymiany kadry kierowniczej pod auspicjami Białego Domu. W roku 1988 Jones został mianowany wiceprezesem ds. rządowych programów lotniczych oraz marketingu w dziale kontaktów firmy Rockwell z rządem w Waszyngtonie. W 1995 roku mianowano go wiceprezesem przedsiębiorstwa ds. kontaktów z rządem oraz działalności międzynarodowej w dziale kontaktów firmy Rockwell z rządem w Waszyngtonie. Później w tym roku został mianowany wiceprezesem i dyrektorem generalnym w dziale transportu powietrznego firmy Collins w Cedar Rapids w stanie Iowa. W roku 1998 Jones został mianowany prezesem firmy Rockwell Collins i członkiem zarządu oraz starszym wiceprezesem firmy Rockwell International.

Oprócz zasiadania w Radzie firmy Deere Jones jest członkiem rad dyrektorów firm Rockwell Collins, Inc. i Cardinal Health, Inc. Uczestniczy również w radach dyrektorów stowarzyszenia General Aviation Manufacturers Association i muzeum National Air and Space Museum Instytutu Smithsona. Jest członkiem Business Council i prezydenckiego komitetu National Security Telecommunications Advisory Committee oaz członkiem honorowym American Institute of Aeronautics and Astronautics.

Jones uzyskał w roku 1971 tytuł licencjata University of Tennessee w dziedzinie nauk politycznych. W roku 1986 uzyskał tytuł MBA na George Washington University.

W latach 1971–1979 służył w U.S. Air Force jako pilot myśliwca.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.