Biografia

Clayton M. Jones

Clayton M. Jones

Emerytowany prezes zarządu
Rockwell Collins, Inc.
Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2007

Clayton M. Jones zakończył w lipcu 2013 kadencję na stanowisku dyrektora generalnego, a w lipcu 2014 — przewodniczącego zarządu firmy Rockwell Collins, Inc. Role przewodniczącego zarządu, prezesa i dyrektora generalnego pełnił od czerwca 2001.

Jones dołączył do zespołu firmy Rockwell International w roku 1979. W roku 1982 uzyskał stypendium firmy Rockwell, umożliwiające udział w programie wymiany kadry kierowniczej pod auspicjami Białego Domu. W roku 1988 Jones został mianowany wiceprezesem ds. rządowych programów lotniczych oraz marketingu w dziale kontaktów firmy Rockwell z rządem w Waszyngtonie. W 1995 mianowano go wiceprezesem przedsiębiorstwa ds. kontaktów z rządem oraz międzynarodowych w dziale kontaktów firmy Rockwell z rządem w Waszyngtonie. Później w tym roku został mianowany wiceprezesem i dyrektorem generalnym w dziale transportu powietrznego firmy Collins w Cedar Rapids w stanie Iowa. W roku 1998 Jones został mianowany prezesem firmy Rockwell Collins i członkiem zarządu oraz starszym wiceprezesem firmy Rockwell International.

Oprócz zasiadania w Radzie firmy Deere Jones jest członkiem rad dyrektorów firmy Rockwell Collins, Inc. i Cardinal Health, Inc. Uczestniczy również w radach dyrektorów stowarzyszenia General Aviation Manufacturers Association i muzeum National Air and Space Museum Instytutu Smithsona. Jest członkiem The Business Council i prezydenckiego komitetu National Security Telecommunications Advisory Committee oaz członkiem honorowym American Institute of Aeronautics and Astronautics.

Jones uzyskał w roku 1971 tytuł licencjata University of Tennessee w dziedzinie nauk politycznych. W roku 1986 uzyskał tytuł MBA na George Washington University.

W latach 1971–1979 służył w U.S. Air Force jako pilot myśliwski.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.