Biografia

John D. Lagemann

John D. Lagemann

Starszy wiceprezes A&T Sales & Marketing –
Americas, Australia & Global Marketing Sales Services

Deere & Company

John D. Lagemann jest starszym wiceprezesem działu Agriculture & Turf ds. sprzedaży i marketingu. Sprawuje to stanowisko od września 2012. W tej roli John odpowiada za sprzedaż i działanie związane z wprowadzaniem produktów na rynek w Amerykach i Australii.

Lagemann dołączył do zespołu John Deere w 1982, rozpoczynając pracę w dziale sprzedaży w Kansas City. Do 1994 współpracował w dealerami i klientami na obejmujących wiele obszarów stanowiskach w dziale sprzedaży w Kansas City. W roku 1994 został mianowany dyrektorem zakładu John Deere Harvester Works ds. marketingu, a w 1999 dyrektorem John Deere ds. operacji w Australii, Nowej Zelandii i Azji Wschodniej.

W roku 2002 Lagemann został powołany na wiceprezesa ds. sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2009 został powołany na stanowisko wiceprezesa działu Ag & Turf ds. sprzedaży i marketingu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii (region 4).

Lagemann uzyskał tytuły licencjata w dziedzinach paszoznawstwa i zarządzania oraz MBA na Kansas State University. Jest dyrektorem stowarzyszenia Association of Equipment Manufacturers (AEM) oraz członkiem rady sektora rolniczego AEM, członkiem rady doradczej ds. biznesu dziekana Kansas State University, członkiem rady doradczej miasta Olathe w stanie Kansas oraz członkiem rady stowarzyszenia Royal Association.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.