Biografia

John C. May

John C. May

Prezes
Agricultural Solutions i  dyrektor ds. informacji

Deere & Company

John C. John May jest prezesem działu Agricultural Solutions i dyrektorem ds. informacji. Pracuje na tym stanowisku od września 2012. May odpowiada za grupy platform produktów, obejmujące produkty do obróbki siana i sieczki oraz pielęgnacji upraw. Jest odpowiedzialny w skali całego przedsiębiorstwa za technologię informacyjną oraz dział Intelligent Solutions Group.

May rozpoczął karierę w firmie John Deere w roku 1997 w dziale John Deere Health Care, w którym odpowiadał za planowanie strategiczne i rozwój działalności biznesowej. Następnie zajmował liczne stanowiska kierownicze w dawnym dziale Commercial & Consumer Equipment Division, ostatecznie obejmując funkcję dyrektora ds. marketingu pojazdów. Był dyrektorem zarządzającym działalnością firmy Deere w Chinach w okresie znaczącego zwiększenia jej udziałów na tamtejszym rynku. Następnie przejął obowiązki dyrektora zakładów John Deere Dubuque Works. W listopadzie 2009 został mianowany wiceprezesem ds. globalnej platformy do pielęgnacji terenów zielonych i użytkowej w dziale Agriculture & Turf. Przed dołączeniem do zespołu John Deere był konsultantem ds. zarządzania w firmie KPMG Peat Marwick.

May uzyskał tytuł licencjata nauk na University of New Hampshire. Na University of Maine uzyskał tytuł MBA.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.