Gregory R. Page

Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2013 roku
Emerytowany przewodniczący i dyrektor generalny Cargill, Incorporated

Gregory Page

Greg Page jest emerytowanym przewodniczącym rady dyrektorów i dyrektorem generalnym firmy Cargill, Incorporated. Od września 2015 do sierpnia 2016 roku zasiadał na stanowisku dyrektora wykonawczego firmy Cargill, od grudnia 2013 do września 2015 roku na stanowisku przewodniczącego wykonawczego, a od czerwca 2007 do grudnia 2013 roku na stanowisku dyrektora generalnego tej firmy. W sierpniu 2000 roku został wybrany do rady dyrektorów firmy Cargill, a we wrześniu 2007 roku — na przewodniczącego rady.

Page dołączył do zespołu Cargill w roku 1974 jako stażysta przydzielony do działu pasz. Od tego czasu zajmował wiele stanowisk w Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Page zajmował się uruchomieniem zakładu przetwórstwa drobiu w Tajlandii, zakładu przetwórstwa wołowiny i wieprzowiny spółki zależnej Cargill o nazwie Excel w Wichita w stanie Kansas oraz Financial Markets Group w Minneapolis.

Page jest członkiem rady dyrektorów firm Eaton Corporation, Deere & Company i 3M. Jest członkiem komitetu doradczego działu rolnego firmy DowDuPont, Corteva. Jest byłym przewodniczącym rady Big Brothers Big Sisters of America oraz byłym prezesem Northern Star Council of the Boy Scouts of America, w dalszym ciągu zasiadając w obu radach, a dodatkowo w radzie American Refugee Committee.

Page uzyskał tytuł licencjata ekonomii na University of North Dakota. Urodził się w Bottineau w stanie Dakota Północna.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.