Gregory R. Page

Wybrany do Rady Dyrektorów Deere & Company w 2013 roku
Emerytowany przewodniczący i dyrektor generalny Cargill, Incorporated

Gregory Page

Greg Page jest emerytowanym przewodniczącym rady dyrektorów i dyrektorem generalnym firmy Cargill. W latach 2015–2016 zasiadał na stanowisku dyrektora wykonawczego firmy Cargill, w latach 2013–2015 na stanowisku przewodniczącego wykonawczego, w latach 2007–2013 na stanowisku dyrektora generalnego, a w latach 2000–2007 na stanowisku prezesa tej firmy. W 2000 roku został wybrany do rady dyrektorów firmy Cargill, a w 2007 roku — na przewodniczącego rady.

Page dołączył do zespołu Cargill w roku 1974 jako stażysta przydzielony do działu pasz. Od tego czasu zajmował wiele stanowisk w Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Page zajmował się uruchomieniem zakładu przetwórstwa drobiu w Tajlandii, zakładu przetwórstwa wołowiny i wieprzowiny spółki zależnej Cargill o nazwie Excel w Wichita w stanie Kansas oraz Financial Markets Group w Minneapolis.

Page jest członkiem rady dyrektorów firm Eaton Corporation, Deere & Company i 3M. Zajmuje stanowisko przewodniczącego niewykonawczego rady dyrektorów firmy Corteva Agriscience. Jest byłym przewodniczącym rady dyrektorów Big Brothers Big Sisters of America oraz byłym prezesem Northern Star Council of the Boy Scouts of America, w dalszym ciągu zasiadając w obu radach, a dodatkowo w radzie organizacji Alight (wcześniej American Refugee Committee).

Page uzyskał tytuł licencjata ekonomii na University of North Dakota. Urodził się w Bottineau w stanie Dakota Północna.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.