Biografia

Cory J. Reed

Cory J. Reed

Prezes działu John Deere Financial

Deere & Company

Cory J. Reed jest prezesem działu John Deere Financial. Został mianowany na to stanowisko w listopadzie 2016. Pełniąc tę rolę wspiera działalność produkcyjną sprzętu firmy Deere, zapewniając klientom na wszystkich kluczowych rozwijających się rynkach dostęp do konkurencyjnego i dogodnego finansowania.

Reed rozpoczął pracę w firmie w roku 1998 i piastował wiele stanowisk, na których zajmował się marketingiem lokalnym i opartym na platformach. W roku 2007 Reed przeszedł do działu John Deere International w Schaffhausen w Szwajcarii, gdzie odpowiadał za sprzedaż i marketing w Europie Północnej i Środkowej, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Później pracował jako ogólnoświatowy dyrektor ds. marketingu strategicznego, kierując zespołem odpowiedzialnym za zrozumienie potrzeb klientów i określenie priorytetów w tym zakresie oraz globalne zarządzanie gamami produktów działów. W sierpniu 2011 został mianowany wiceprezesem działu Ag & Turf ds. ogólnoświatowych usług marketingowych. Następnie, we wrześniu 2012, mianowano go starszym wiceprezesem działu Ag & Turf ds. ogólnoświatowych usług marketingowych. W sierpniu 2013 został mianowany starszym wiceprezesem działu Intelligent Solutions Group, gdzie odegrał kluczową rolę w opracowywaniu i wdrażaniu precyzyjnej strategii firmy w dziedzinie rolnictwa.

Reed jest członkiem rady powierniczej fundacji National FFA Foundation i rady dyrektorów Global Harvest Initiative. Reed uzyskał w roku 1992 na Miami University w Oxford w stanie Ohio tytuł licencjata w dziedzinie finansów. W roku 1995 uzyskał tytuł doktora prawa w The Ohio State University College of Law, a przed dołączeniem do firmy John Deere pracował dla firmy prawniczej Jones, Day, Reavis & Pogue.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.