Biografia

Domenic G. Ruccolo

Domenic G. Ruccolo

Starszy wiceprezes
Sales & Marketing
Worldwide Construction & Forestry Division

Deere & Company

Domenic G. Ruccolo jest starszym wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu ogólnoświatowego działu Construction & Forestry. Zajmuje to stanowisko od sierpnia 2007. Ruccolo odpowiada za sprzedaż, marketing i organizację wsparcia produktów w ogólnoświatowym dziale Construction & Forestry.

Ruccolo rozpoczął karierę w firmie John Deere w roku 1990, w dziale John Deere Ltd., w którym zajmował różne stanowiska związane z wsparciem produktów polowych i sprzedażą. W roku 1997, pracując wcześniej jako dyrektor finansowy działu w Kanadzie, zaczął zajmować się finansowaniem sprzedaży hurtowej i konsolidacją dealerów w Deere & Company. W roku 2002 został mianowany dyrektorem działu Hitachi Construction & Mining. W 2003 objął dodatkowo stanowisko dyrektora ds. zagranicznych operacji konstrukcyjnych. Przed objęciem bieżącego stanowiska pracował od stycznia 2006 jako wiceprezes ds. marketingu sprzętu rolniczego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Ruccolo uzyskał tytuły licencjata w dziedzinie handlu na Uniwersytecie Concordia w Montrealu oraz MBA w Fuqua School na Duke University.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.