Biografia

Lawrence W. Sidwell

Lawrence W. Sidwell

Starszy wiceprezes ds. kredytów i operacji ogólnoświatowego działu Financial Services

Deere & Company

Lawrence W. Sidwell jest starszym wiceprezesem ogólnoświatowego działu Financial Services ds. kredytów i operacji na Stany Zjednoczone/Kanadę/Australię/Nową Zelandię. Zajmuje to stanowisko od stycznia 2012. Odpowiada za sprzedaż hurtową, detaliczną oraz operacje kredytowe, wsparcie grup, obsługę klienta oraz zarządzanie kredytami dla wszystkich operacji związanych z usługami finansowymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Sidwell dołączył do firmy John Deere w październiku 1999 jako osoba odpowiedzialna za proces rozwoju rynku dla ogólnoświatowego działu Financial Services. W tym samym roku powołano go na stanowisko wiceprezesa. W roku 2000 został mianowany starszym wiceprezesem ds. handlu elektronicznego, a w 2001 starszym wiceprezesem spółki iVesta, przedsięwzięcia joint venture typu dot com firmy John Deere i CoBank. W roku 2003 powołano go na stanowisko starszego wiceprezesa ds. usług finansowych dla rolnictwa ogólnoświatowego działu Financial Services. W 2010 Sidewell został mianowany starszym wiceprezesem ds. kredytów i operacji na Stany Zjednoczone i Kanadę.

Przed dołączeniem do zespołu firmy Deere Sidwell pracował w firmie Farm Credit Services w Perry w stanie Iowa, gdzie od 1976 do 1985 zajmował stanowisko wiceprezesa i kierownika ds. kredytów. W 1985 został wiceprezesem nowojorskiego oddziału Rabobank Nederland, a w 1988 — wiceprezesem placówki banku w Chicago. W roku 1996 został mianowany dyrektorem generalnym firmy Agricredit Acceptance Company w Des Moines w stanie Iowa oraz dyrektorem ds. operacji w Ameryce Południowej.

Sidwell uzyskał w roku 1976 tytuł licencjata w dziedzinie ekonomiki rolnictwa na Iowa State University w Ames w stanie Iowa.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.