Sherry M. Smith

Wybrana do Rady Dyrektorów firmy Deere & Company w 2011 roku
Była wiceprezes ds. wykonawczych i dyrektor finansowa Supervalu Inc.

Sherry Smith

Sherry M. Smith jest byłą wiceprezes ds. wykonawczych i główną dyrektorką finansową działającej w branży spożywczej firmy Supervalu Inc., z siedzibą w Eden Prairie w stanie Minnesota, osiągającej obroty rzędu 35 miliardów dolarów. Sherry Smith legitymuje się 25-letnim doświadczeniem w branży spożywczej, nabytym w związku z zajmowaniem coraz wyższych stanowisk kierowniczych w dziedzinie finansów, w tym skarbnika, rewidenta przedsiębiorstwa i starszej wiceprezes ds. finansowych. Odgrywała ważną rolę kierowniczą w kilku strategicznych inicjatywach firmy, między innymi w przejęciach i transformacji biznesowej.

Oprócz pełnienia stanowiska dyrektora w Radzie Dyrektorów firmy Deere & Company Smith zasiada w radach dyrektorów firm Piper Jaffray Companies, Tuesday Morning Corp. i Realogy Group Inc.

Smith jest biegłą księgową (CPA). Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie księgowości na St. Cloud State University.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.