Biografia

Thomas C. Spitzfaden

Thomas C. Spitzfaden

Wiceprezes i Skarbnik

Deere & Company

Thomas C. Spitzfaden jest wiceprezesem i skarbnikiem. Zajmuje to stanowisko od lutego 2015 roku. Przewodzi zespołowi specjalistów ds. skarbowych, których zadaniem jest dostarczania zrównoważonego, ekonomicznego finansowania dla globalnych rynków kapitałowych i zarządzanie ryzykiem finansowym w celu wsparcia firmy Deere & Company i działu John Deere Financial (JDF).

Spitzfaden dołączył do zespołu Deere w roku 1979. Zajmował wiele stanowisk o rosnącym zakresie odpowiedzialności na szczeblu przedsiębiorstwa oraz w działach Agricultural Equipment i Construction Equipment. W roku 2004 został mianowany dyrektorem ds. rozwoju działalności biznesowej ogólnoświatowego działu Agricultural Equipment. W roku 2006 mianowano go zastępcą skarbnika, a w styczniu 2012 — wiceprezesem Deere & Company ds. funduszu emerytalnego i inwestycji.

Spitzfaden uzyskał tytuły licencjata w dziedzinie historii na Rice University i MBA w dziedzinie finansów na University of Chicago. Ma tytuł Chartered Financial Analyst.

Spitzfaden jest obecnie członkiem rady Quad City Symphony Orchestra.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.