Biografia

Charles R. Stamp Jr.

Charles R. Stamp Jr.

Wiceprezes
ds. strategii przedsiębiorstwa i rozwoju działalności biznesowej

Deere & Company

Charles R. Stamp, Jr. jest wiceprezesem ds. Corporate Strategy & Business Development firmy Deere & Company. Zajmuje to stanowisko od grudnia 2016. W tej roli doradza wyższemu kierownictwu w zakresie możliwości rozwoju działalności biznesowej i pomaga firmie w osiąganiu celów i realizacji strategii firmy John Deere.

Bezpośrednio przed objęciem tego stanowiska Stamp był wiceprezesem ogólnoświatowego działu spraw publicznych. Pełnił tę rolę od roku 2002 i zarządzał sprawami rządowymi oraz publicznymi. W roku 2014 przejął odpowiedzialność również za globalne zarządzanie marką oraz funkcjami komunikacji przedsiębiorstwa.

Stamp pochodzi ze stanu Missouri. Na Southeast Missouri State University uzyskał tytuł licencjata oraz nagrodę dla wyróżniającego się absolwenta. Pełni rolę powiernika fundacji uniwersytetu. Na wydziale prawa University of Missouri w Columbii uzyskał w 1974 tytuł doktora prawa.

Między rokiem 1974 a 1981 był praktykującym prawnikiem w Sikeston w stanie Missouri. Działalność w branży agrobiznesu rozpoczął w roku 1981 jako prezes firmy Meyer Agri-Products, która później stała się oddziałem Butler Manufacturing Company. W tej ostatniej firmie Stamp pełnił funkcję wiceprezesa działu Agri-Products. Następnie pełnił funkcję prezesa firmy Capital South Investors i był partnerem w funduszu Capital Partners, Ltd., który powołał firmę InterAg Technologies, Inc.

Stamp jest członkiem Rady Dyrektorów Izby Handlowej Stanów Zjednoczonych. Pełnił funkcję przewodniczącego rady organizacji Association of Equipment Manufacturers i jest jej dożywotnim honorowym dyrektorem. Był również powiernikiem fundacji Farm Foundation. Stamp jest członkiem organizacji Missouri Bar Association.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.