Biografia

John H. Stone

John H. Stone

Starszy wiceprezes
Intelligent Solutions Group

Deere & Company

John H. John Stone jest starszym wiceprezesem działu Intelligent Solutions Group. Został powołany na to stanowisko w listopadzie 2016 roku. Pełniąc tę rolę odpowiada za zarządzanie rozwojem i dochodowością działu Intelligent Solutions Group firmy. Kieruje wysiłkami mającymi na celu tworzenie innowacyjnych technologii, poprawiających parametry sprzętu firmy John Deere i umożliwiających klientom zwiększenie wydajności oraz sprawniejsze zarządzanie kosztami.

Stone dołączył do zespołu Deere & Company w roku 2002 jako kierownik projektu. Zajmował stanowiska kierownicze w zakładach w Waterloo w stanie Iowa w Mannheim w Niemczech. W styczniu 2007 przejął odpowiedzialność za nabycie i integrację firmy Ningbo Benye Tractor and Automobile Co. Przed objęciem obecnego stanowiska był ogólnoświatowym dyrektorem ds. linii produktów ciągników użytkowych. W czerwcu 2015 został mianowany wiceprezesem ds. strategii przedsiębiorstwa i rozwoju działalności biznesowej Deere & Company.

Przed dołączeniem do zespołu Deere Stone pracował dla firmy General Electric, a jeszcze wcześniej był oficerem wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych.

Stone uzyskał tytuły licencjata w dziedzinie inżynierii mechanicznej na United States Military Academy oraz MBA w Harvard Business School.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.