Biografia

Michael S. Weinert

Michael S. Weinert

Wiceprezes
Engineering and Manufacturing
John Deere Power Systems

Deere & Company

Michael S. Weinert jest wiceprezesem ds. Engineering and Manufacturing działu John Deere Power Systems. Zajmuje to stanowisko od czerwca 2010. Weinert opracowuje ogólne wytyczne strategiczne i kierownicze w odniesieniu do globalnego rozwoju i produkcji silników wysokoprężnych John Deere.

Weinert rozpoczął karierę w firmie John Deere w roku 1977 jako inżynier w zakładzie Product Engineering Center (PEC), w Waterloo w stanie Iowa. Pełnił wiele stanowisk w PEC i w John Deere Technical Center. W sierpniu 1991 rozpoczął czteroletnią pracę w oddziale inżynierii silników w Saran we Francji.

W sierpniu 1995 Weinert został mianowany dyrektorem działu John Deere Power Systems ds. zaawansowanej produkcji. Od tego czasu zajmował stanowiska o rosnącym zakresie odpowiedzialności, w tym dyrektora produkcji w zakładzie Motores John Deere w Torreon w Meksyku, dyrektora ds. operacji związanych z silnikami w zakładach John Deere Dubuque Works, dyrektorem zakładu John Deere Engine Works oraz dyrektorem ds. inżynierii w zakresie silników użytkowych. Bezpośrednio przed objęciem obecnego stanowiska Weinert był ogólnoświatowym dyrektorem ds. inżynierii silnikowej w dziale John Deere Power Systems.

Weinert uzyskał tytuły licencjata i magistra w dziedzinie inżynierii mechanicznej w Rose-Hulman Institute of Technology. Uzyskał również tytuł MBA na St. Ambrose University.

Jest członkiem-założycielem Rady Przedsiębiorstwa ds. Technicznych. Był członkiem rady organizacji Cedar Valley Habitat for Humanity w Cedar Falls w stanie Iowa.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.