Biografia

Martin L. Wilkinson

Martin L. Wilkinson

Starszy Wiceprezes Worldwide Forestry Strategy and Business Development

Deere & Company

Martin L. Wilkinson jest starszym wiceprezesem ds. Worldwide Forestry, Strategy, and Business Development w ogólnoświatowym dziale Construction & Forestry. Zajmuje to stanowisko od kwietnia 2017. Odpowiada za przewodnictwo firmy w branży w dziedzinie leśnictwa, kierując jednocześnie wysyłkami działu w zakresie rozwoju biznesowego i planowaniem strategicznym.

Wilkinson dołączył do firmy Deere & Company w roku 1977 jako audytor. Następnie stanowiska o coraz większym zakresie odpowiedzialności w dziedzinach finansów, technologii informacyjnej, planowania strategicznego oraz operacji w działach sprzętu oraz na szczeblu przedsiębiorstwa. Obejmowały one placówki zagraniczne. W roku 2003, Wilkinson został mianowany dyrektorem generalnym zakładów John Deere Davenport Works. W maju 2005 mianowano go wiceprezesem firmy Deere & Company ds. technologii informacyjnej, a w styczniu 2007 — starszym wiceprezesem działu John Deere Renewables. W sierpniu 2010 Wilkinson został mianowany wiceprezesem działu Construction & Forestry ds. rozwoju działalności biznesowej i planowania strategicznego.

Wilkinson pochodzi z miasta Ottumwa w stanie Iowa i jest absolwentem St. Ambrose University, gdzie uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania. Jest również biegłym księgowym (CPA), a w roku 1995 uzyskał tytuł magistra zarządzania w Kellogg School of Management (Northwestern University).

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.