Napędy generatorów: silniki do napędu generatorów nieobjęte normami

Silniki do napędu generatorów John Deere PowerTech™ efektywnie pracują przez cały dzień, zachowując swą niezawodność przez wiele lat. Ale wysoka wydajność produktów nie jest najważniejszą zaletą współpracy z John Deere. Jest nią pewność pomocy ze strony sieci integracji i wsparcia John Deere na każdym kroku.

pewność to nieodłączna cecha naszych rozwiązań

Główne lub rezerwowe źródło zasilania

Silniki firmy John Deere napędzające generatory są gotowe do pracy zawsze i wszędzie, gdy są potrzebne. W szerokiej gamie zastosowań umożliwiają szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych oraz prezentują wyjątkowe możliwości przywracania pełnego obciążenia.

Szeroki wybór

Po co projektować zespół prądotwórczy na bazie silnika innej firmy? John Deere oferuje szeroką gamę konfiguracji i akcesoriów umożliwiających uzyskanie optymalnej specyfikacji silnika do napędu generatora w danym zastosowaniu. Nasze gotowe opcje konfiguracji pozwalają zaoszczędzić wiele godzin projektowania i przyspieszyć wprowadzanie maszyn na rynek.

Pomoc w integracji

Inżynierowie i dystrybutorzy John Deere oferują fachową pomoc w integracji. Producenci OEM mogą wykorzystać nasze doświadczenie i know-how w projektowaniu zastosowań, aby zaoszczędzić czas i pieniądze w procesie rozwojowym.

Wsparcie klienta

Przy ponad 4000 punktów serwisowych John Deere na całym świecie pomoc i doradztwo eksperta jest zawsze w zasięgu ręki.

Szybka dostawa części

Nasi dystrybutorzy i dealerzy dysponują zapasami części eksploatacyjnych i wielu typowych części zamiennych, aby szybko zaspokoić wszelkie potrzeby serwisowe. Nasza światowa sieć dystrybucji części gwarantuje w większości regionów dostawę na drugi dzień.

 

Rozwiń wszystkoZwiń wszystko

Dowiedziona skuteczność

Doświadczenie w zastosowaniach terenowych

John Deere może poszczycić się miliardami godzin doświadczenia praktycznego w zakresie technologii silników do zastosowań terenowych.

Nasza strategia w zakresie układów wydechowych przewiduje, że mają być transparentne dla operatora i nie wpływać na wydajność maszyny.  Nasze sprawdzone rozwiązanie oczyszczania spalin sprawdziło się w ponad miliardzie godzin pracy w setkach wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań OEM.

Tolerancja obciążenia

Specjalna technologia turbodoładowania gwarantuje wyjątkową tolerancję obciążenia i możliwość ładowania blokowego.

Silniki z chłodzonym systemem recyrkulacji spalin (EGR) wykazują nawet ośmiokrotnie lepszą odpowiedź przejściową niż silniki bez EGR. Energia potencjalna przenoszona przez EGR jest od razu dostępna dla turobsprężarki na potrzeby turbodoładowania.

Zdalne monitorowanie

Rozwiązania technologiczne John Deere dla producentów OEM umożliwiają monitorowanie silników i osprzętu (tylko PowerTech E).

Wydajna praca

Koszty eksploatacji

Optymalne spalanie, gęstość rozkładu mocy i możliwość pracy przy niskich obrotach jałowych wspólnie przyczyniają się do zmniejszenia dziennego zużycia paliwa.

Łatwa w przeprowadzeniu konserwacja silnika wydłuża czas sprawności operacyjnej i zwiększa wydajność pracy. Sprawdzanie i uzupełnianie oleju z jednej strony, wydłużone odstępy wymiany oleju i płynu chłodzącego, dwustopniowe zabezpieczenie filtra paliwa i łatwy w opróżnianiu odstojnik wody.

Długi okres eksploatacji i niezawodna praca dzięki wzmocnionym elementom silnika sprawdzonym w miliardach godzin testów i prac polowych. Mokre tuleje umożliwiają nawet dwukrotną regenerację silnika do specyfikacji fabrycznej.

Niezawodna praca

Niezawodność na co dzień

Silniki John Deere mają chłodzenie górnej tulei, sprawne smarowanie i solidny układ chłodzenia gwarantujący niezawodność pracy.

Długodystansowa trwałość

Wzmocnione, powiększone elementy i tuleje cylindrowe typu mokrego wydłużają okres eksploatacji silnika.

Silniki John Deere są przeznaczone do wymagających zastosowań.

Skrajne warunki

Silniki John Deere są zaprojektowane do pracy w klimacie gorącym i suchym, mroźnym i wilgotnym, a także na dużej wysokości n.p.m. Zespół ECU monitoruje i chroni elementy silnika w takich skrajnych warunkach.

W regionach o zmiennej jakości paliwa silnik John Deere chroni dwustopniowa filtracja paliwa i czujnik obecności wody.

Proste rozwiązania techniczne

Proste technologie silnikowe są łatwe w instalacji i konserwacji, ale nie kosztem wydajności, zużycia paliwa, tolerancji obciążenia, niezawodności czy trwałości.

Jednostki napędowe o mocy poniżej 200 kVA nie mają doładowania i są wyposażone w mechaniczne układy paliwowe. Jednostki większej mocy mają sterowanie elektroniczne, z większą kontrolą i wydajnością.


Silniki John Deere nieposiadające certyfikatów zgodności z normami emisji mają niższe koszty instalacji i dają klientom pewność łatwej naprawy i wysokiej niezawodności.

 

Łatwa integracja

Podwójna częstotliwość

Producenci potrzebujący zasilania 50 Hz i 60 Hz mogą przełączać między 1500 i 1800 obr./min bez przeprogramowania.

Gotowe jednostki napędowe

Zestawy silników John Deere obejmują podkładki montażowe, zespoły chłodzące i filtry powietrza, ułatwiając projektowanie i instalację. Przeznaczone do temperatury otoczenia 47°C (117°F).

Gęstość mocy

Silniki John Deere są zaprojektowane pod kątem maksymalnej mocy przy zwartej konstrukcji. Od dawna słyną z wyjątkowego stosunku mocy do pojemności skokowej.

Możliwe jest zredukowanie mocy maksymalnej na potrzeby niektórych zastosowań.

Mniejsza pojemność skokowa pozwala producentom zespołów prądotwórczych na zmniejszenie ogólnych wymiarów konstrukcji

i optymalizację kosztów logistyki poprzez zmniejszenie masy generatorów.

Możliwość konfiguracji

Dzięki licznym opcjom części producenci OEM muszą wykonać mniej modyfikacji w swoich zespołach prądotwórczych przy integracji

silników John Deere. Taka możliwość konfiguracji zmniejsza koszty rozwoju produktów i przyspiesza wprowadzanie na rynek.

Punkty obsługi umieszczone z jednej strony ułatwiają instalację i konserwację.

Dostępne są turbosprężarki z chłodnicą i bez chłodnicy powietrza doładowania (CAC).

Dzięki licznym opcjom wysokości wentylatorów i przełożeń można zaprojektować zespoły prądotwórcze do ciasnych miejsc i o niskim poziomie hałasu.

Większość silników John Deere nieposiadających certyfikatów zgodności jest zgodnych z europejską dyrektywą w sprawie kontroli substancji niebezpiecznych (RoHS).

Silniki John Deere są zaprojektowane do pracy w klimacie gorącym i suchym, mroźnym i wilgotnym, a także na dużej wysokości n.p.m. Zespół ECU monitoruje i chroni elementy silnika w takich skrajnych warunkach.
W regionach o zmiennej jakości paliwa silnik John Deere chroni dwustopniowa filtracja paliwa i czujnik obecności wody.

tabela

* Jednostka napędowa obejmuje montowany fabrycznie zespół chłodzący, filtr powietrza i nóżki.