Napędy generatorów: silniki Stage V / Final Tier 4

Silniki do napędu generatorów John Deere PowerTech™ efektywnie pracują przez cały dzień, zachowując swą niezawodność przez wiele lat. Ale wysoka wydajność produktów nie jest najważniejszą zaletą współpracy z John Deere. Jest nią pewność pomocy ze strony sieci integracji i wsparcia John Deere na każdym kroku.

pewność to nieodłączna cecha naszych rozwiązań

Główne lub rezerwowe źródło zasilania

Silniki firmy John Deere napędzające generatory są gotowe do pracy zawsze i wszędzie, gdy są potrzebne. W szerokiej gamie zastosowań umożliwiają szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych oraz prezentują wyjątkowe możliwości przywracania pełnego obciążenia.

Szeroki wybór

Po co projektować zespół prądotwórczy na bazie silnika innej firmy? John Deere oferuje szeroką gamę konfiguracji i akcesoriów umożliwiających uzyskanie optymalnej specyfikacji silnika do napędu generatora w danym zastosowaniu. Nasze gotowe opcje konfiguracji pozwalają zaoszczędzić wiele godzin projektowania i przyspieszyć wprowadzanie maszyn na rynek.

Pomoc w integracji

Inżynierowie i dystrybutorzy John Deere oferują fachową pomoc w integracji. Producenci OEM mogą wykorzystać nasze doświadczenie i know-how w projektowaniu zastosowań, aby zaoszczędzić czas i pieniądze w procesie rozwojowym.

Wsparcie klienta

Przy ponad 4000 punktów serwisowych John Deere na całym świecie pomoc i doradztwo eksperta jest zawsze w zasięgu ręki.

Szybka dostawa części

Nasi dystrybutorzy i dealerzy dysponują zapasami części eksploatacyjnych i wielu typowych części zamiennych, aby szybko zaspokoić wszelkie potrzeby serwisowe. Nasza światowa sieć dystrybucji części gwarantuje w większości regionów dostawę na drugi dzień.

 

Rozwiń wszystkoZwiń wszystko

Dowiedziona skuteczność

Doświadczenie w zastosowaniach terenowych

John Deere może poszczycić się miliardami godzin doświadczenia praktycznego w zakresie technologii silników do zastosowań terenowych.

Nasza strategia w zakresie układów wydechowych przewiduje, że mają być transparentne dla operatora i nie wpływać na wydajność maszyny.  Nasze sprawdzone rozwiązanie oczyszczania spalin sprawdziło się w ponad miliardzie godzin pracy w setkach wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań OEM.

Tolerancja obciążenia

Specjalna technologia turbodoładowania gwarantuje wyjątkową tolerancję obciążenia i możliwość ładowania blokowego.

Silniki z chłodzonym systemem recyrkulacji spalin (EGR) wykazują nawet ośmiokrotnie lepszą odpowiedź przejściową niż silniki bez EGR. Energia potencjalna przenoszona przez EGR jest od razu dostępna dla turobsprężarki na potrzeby turbodoładowania.

Niezawodna praca

Niezawodność na co dzień

Silniki John Deere mają chłodzenie górnej tulei, sprawne smarowanie i solidny układ chłodzenia gwarantujący niezawodność pracy.

Długodystansowa trwałość

Wzmocnione, powiększone elementy i tuleje cylindrowe typu mokrego wydłużają okres eksploatacji silnika.

Silniki John Deere są przeznaczone do wymagających zastosowań.

Skrajne warunki

Silniki John Deere są zaprojektowane do pracy w klimacie gorącym i suchym, mroźnym i wilgotnym, a także na dużej wysokości n.p.m. Zespół ECU monitoruje i chroni elementy silnika w takich skrajnych warunkach.

W regionach o zmiennej jakości paliwa silnik John Deere chroni dwustopniowa filtracja paliwa i czujnik obecności wody.

Wydajna praca

Zużycie paliwa

Efektywna konstrukcja komory spalania John Deere z tłokami o wysokich pierścieniach zmniejsza zużycie paliwa.

Mniej płynu DEF

Zastosowanie chłodzonego systemu recyrkulacji spalin ogranicza emisję tlenków azotu (NOx) przez silnik. Pozwoliło to na zmniejszenie rozmiaru układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i zużycia płynu układu wydechowego Diesel (DEF). Silniki John Deere z EGR zużywają o 1 do 3% mniej płynu DEF w porównaniu z silnikami bez EGR.

Możliwość pracy z niskimi obrotami jałowymi

Zmniejsza zużycie płynu i elementów podczas transportu oraz kontroli przy rozruchu i wyłączaniu.

Koszty eksploatacji

Niezawodna praca, ograniczona konserwacja, długi okres eksploatacji silnika i niskie zużycie paliwa prowadzą do obniżenia kosztów eksploatacji maszyn z silnikami John Deere.

Łatwa integracja

Gotowe jednostki napędowe

 Zestawy silników John Deere obejmują podkładki montażowe, zespoły chłodzące i filtry powietrza, ułatwiając projektowanie i instalację.

Podwójna częstotliwość

Producenci potrzebujący zasilania 50 Hz i 60 Hz mogą przełączać między 1500 i 1800 obr./min bez przeprogramowania.

Większość silników John Deere zgodnych z normą Stage V jest także zgodnych z europejską dyrektywą w sprawie kontroli substancji niebezpiecznych (RoHS).

Tabela

* Jednostka napędowa obejmuje montowany fabrycznie zespół chłodzący, filtr powietrza i nóżki.

† Większość silników John Deere zgodnych z normą Stage V jest także zgodnych z europejską

dyrketywą w sprawie kontroli substancji niezbezpiecznych (RoHS), 2011/65/UE, z późniejszymi zmianami.

** Silnik EWS 4,5 l ma wyłącznie certyfikat zgodności z normą EU Stage V.

†† Dostępny jest także model o mocy znamionowej 241 kWm.