Finansowanie maszyn rolniczych

Finansowanie maszyn rolniczych

Inwestowanie w większą produktywność nie może już być łatwiejsze.

Troszczymy się o Twoje potrzeby

W dziale usług finansowych John Deere Financial z pełnym zaangażowaniem staramy się pomagać Ci przy inwestowaniu w produktywność i przyszły rozwój Twojego gospodarstwa bez względu na trudności, z którymi przyjdzie się zmierzyć.

Zapewniamy łatwe do zrozumienia i przystępne rozwiązania finansowe, które można dopasowywać do własnej sytuacji. Dlatego bez względu na to, czy prowadzisz gospodarstwo uprawowe czy hodowlane, duże czy małe, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie finansowe.

Nie zajmujemy się jedynie zapewnianiem finansowania — budujemy długoterminowe relacje poprzez zaufanie!

Opcje finansowania

Rozwiń wszystkoZwiń wszystko

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny to najprostsza opcja finansowania. Jesteś właścicielem maszyny, ale płacisz za nią w dogodnych ratach.

To proste: na początku wpłacasz wkład własny i podatek VAT od całej wartości maszyny. Pozostała suma powiększona o odsetki i opłaty dzielona jest na dogodne raty obejmujące okres nawet do 9 lat.

W ten sposób możesz korzystać ze swojej nowej maszyny, a koszt jej zakupu jest rozłożony na raty dostosowane do Twoich możliwości i profilu działalności. Twój dealer John Deere z przyjemnością przedstawi Ci możliwe warianty finansowania.

Kluczowe zalety kredytu inwestycyjnego:

  • Prosty – równe raty przez cały okres trwania umowy.
  • Elastyczny – struktura kredytu dostosowana do profilu Twojej działalności.
  • Prawo własności – jako właściciel maszyny, od samego początku amortyzujesz jej wartość.

Leasing operacyjny

Jeśli nie chcesz kupować maszyny na własność, a mimo to chciałbyś z niej korzystać, leasing operacyjny to opcja dla Ciebie.

Tak samo, jak w przypadku kredytu inwestycyjnego, płatności dokonuje się regularnie w ratach o stałej wysokości. Kluczową różnicą jest fakt, że podatek VAT uiszczany jest od opłaty wstępnej oraz każdej raty z osobna, a nie w całości z góry. Co ważne: całość rat leasingowych oraz opłata wstępna mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu. Leasing operacyjny trwa zwykle 3 – 7 lat.

Po upływie okresu umowy możesz stać się właścicielem maszyny po uiszczeniu opłaty końcowej lub też zwrócić maszynę do firmy leasingowej. Opcja ta pozwala Ci więc od razu korzystać z nowej maszyny – wystarczy uiszczenie niewysokiej opłaty wstępnej, a później opłacanie stałych rat, które ułatwią Ci planowanie budżetu.

Leasing operacyjny wymaga niewysokiej opłaty wstępnej i cechują go stałe raty oraz możliwość korzystania z maszyny bez konieczności nabywania jej na własność.

Kluczowe zalety leasingu operacyjnego:

  • Łatwy początek – niższa opłata wstępna, podatek VAT płacony zgodnie z harmonogramem spłat.
  • Korzyści podatkowe – raty leasingowe zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu, możesz zatem odliczyć je od podstawy opodatkowania.
  • Łatwe planowanie budżetu – stałe płatności, a w razie potrzeby dostępność elastycznych rat.
  • Elastyczność – sam decydujesz, czy po zakończeniu umowy oddajesz czy wykupujesz maszynę na własność.
Części John Deere

Części John Deere

Twój sprzęt działa w trudnych warunkach. Awarie się zdarzają. Warto zapewnić sobie spokój umysłu, wybierając rozwiązanie zawarcia umowy najmu, która do leasingu operacyjnego oferuje dodatkowy profesjonalny pakiet serwisowy z oryginalnymi częściami John Deere Części John Deere !

*Dostępność opcji finansowania produktów i usług John Deere różni się w zależności od regionu. Aby zapoznać się z ofertą, skontaktuj się z lokalnym dealerem John Deere.