Leasing operacyjny

Leasing operacyjny

Szybki start przy niskiej opłacie wstępnej

Tak samo, jak w przypadku kredytu inwestycyjnego, płatności dokonuje się regularnie w ratach o stałej wysokości. Kluczową różnicą jest fakt, że podatek VAT uiszczany jest od opłaty wstępnej oraz każdej raty z osobna, a nie w całości z góry. Co ważne: całość rat leasingowych oraz opłata wstępna mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu.

Leasing operacyjny trwa zwykle 3 – 7 lat. Po upływie okresu umowy możesz stać się właścicielem maszyny po uiszczeniu opłaty końcowej lub też zwrócić maszynę do firmy leasingowej. Opcja ta pozwala Ci więc od razu korzystać z nowej maszyny – wystarczy uiszczenie niewysokiej opłaty wstępnej, a później opłacanie stałych rat, które ułatwią Ci planowanie budżetu.

Leasing operacyjny wymaga niewysokiej opłaty wstępnej, przy czym cechują go stałe raty i odsetki oraz możliwość korzystania z maszyny bez ograniczeń.

Leasing operacyjny

Kluczowe korzyści leasingu operacyjnego

  • Łatwy początek – niższa opłata wstępna, odatek VAT płacony zgodnie z harmonogramem spłat
  • Korzyści podatkowe – raty leasingowe zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu, możesz zatem odliczyć je od podstawy opodatkowania
  • Łatwe planowanie budżetu – stałe oprocentowanie, a w razie potrzeby dostępność elastycznych rat
  • Elastyczność - sam decydujesz czy po zakończeniu umowy oddajesz czy wykupujesz maszynę na własność

Finansowanie dostosowane do Twoich potrzeb

Finansowanie dostosowane do Twoich potrzeb

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny to najprostsza opcja finansowania. Jesteś właścicielem maszyny, ale płacisz za nią w dogodnych ratach.

Oferty specjalne

Oferty specjalne

Sprawdź dostępne oferty specjalne John Deere.