• (Inne kraje)
  • |
  • Znajdź dealera
/ / /

Informacje prasowe

2012 AKTUALNOŚCI I INFORMACJE

DZIAŁ PATENTÓW JOHN DEERE MA 100 LAT!

Rok 2012 jest szczególny dla marki John Deere, która obchodzi 175-lecie istnienia. Kilka tygodni temu firma obchodziła jeszcze jedną wyjątkową rocznicę, 5. marca 2012 roku minęło 100 lat od  powstania Działu Patentów John Deere, znanego dzisiaj jako Globalne Biuro Własności Intelektualnej.

Założony w 1912 roku Dział Patentów w firmie John Deere rozpoczął ochronę wynalazków, innowacyjnych konstrukcji i znaku towarowego, aby zapobiec kopiowaniu ich przez konkurencję. W świetle umiędzynarodowienia w połowie lat 50-tych i globalizacji w minionych dekadach ochrona technologii John Deere, konstrukcji i znaków towarowych stała się jeszcze ważniejszym elementem modelu biznesowego John Deere. Dzisiaj eksperci ochrony intelektualnej w czterech globalnych oddziałach usług ochrony intelektualnej pomagają chronić własność intelektualną Deere & Company i opracowują nowe wnioski patentowe w ilości 250 wynalazków rocznie. Idąc w ślad za kredo założycieli „jeśli my nie rozwiniemy nasze produkty, zrobi to ktoś inny i utracimy nasze możliwości handlowe”, John Deere uzyskał pierwszy patent na formę do elementów pługa ze stali odlewanej w 1864 roku.

Bezpieczeństwo użytkowników maszyn John Deere jest najważniejszym celem firmy, dlatego jednym z patentów, który został udostępniony wszystkim firmom konkurencyjnym była skonstruowana w roku 1966 przez  Deere & Company pierwsza pochylnia do badania zabezpieczeń operatorów w ciągnikach rolniczych. Patent ten został udostępniony bezpłatnie dla innych producentów ciągników, w celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w maszynach.

Obecnie globalny Dział Usług Ochrony Intelektualnej Deere & Company przygotowuje  wnioski patentowe w około 150 krajach na całym świecie. Tylko w 2011 roku w przedsięwzięcia patentowe zainwestowano ponad 1,2 miliarda dolarów.