Wysokiej wydajności przystawki do zbioru kukurydzy.

Duży zakres szerokości i rozstawów rzędów

W ofercie dostępne są przystawki do zbioru kukurydzy o wielu różnych szerokościach i rozstawach rzędów.

Nasze przystawki do zbioru kukurydzy produkowane są w Niemczech przez firmę Geringhoff. Zespoły te, dostępne w wielu różnych szerokościach i rozstawach rzędów dla różnych kombajnów, mogą pracować przy dużej prędkości postępowej, w każdych warunkach. Sekret legendarnej trwałości produktów Geringhoff tkwi w precyzyjnie zbudowanych skrzyniach przekładniowych, które działają w oparciu o wewnętrzne, samoregulujące sprzęgło przeciążeniowe, co pozwala chronić ruchome elementy urządzenia.

Modułowy układ napędowy

Trwały i wymagający niewiele konserwacji

Zamiast podłączać zespoły zbierające poprzez ciągły wał napędowy zastosowano modułowe skrzynie przekładniowe podłączone za pomocą sprzęgieł Centaflex i przekładni zębatych Zerol między każdym zespołem zbierającym. Zmniejszają one obciążenie mechaniczne układu napędowego i zapewniają niezawodne działanie podczas żniw. Wałki wciągające i noże są również zabezpieczone wytrzymałą powłoką stalową z węglikiem wolframu. Modułowy układ napędowy o minimalnych wymogach konserwacyjnych nie wymaga łańcuchów ani pasów. Takie układy napędowe o małej mocy, zasilane poprzez wytrzymałe, aluminiowe skrzynie przekładniowe, pozwalają zaoszczędzić na paliwie i zwiększyć wydajność pracy.

Duże, wysokie rozdzielacze łanu płynnie podnoszą kolby i umieszczają je w maszynie

Płynne podawanie

Duże, wysokie rozdzielacze łanu, doskonale radzące sobie z wyległą kukurydzą, płynnie podnoszą kolby i umieszczają je w maszynie. Unikatowe, zintegrowane sprzęgło przeciążeniowe automatycznie napina łańcuchy zbierające, które nie wymagają żadnej dodatkowej regulacji. Wałki rozdrabniają materiał ośmioma ostrymi i i wytrzymałymi krawędziami z powłoką z węglika wolframu, łatwo niszcząc łodygi kukurydzy i zmniejszając nakład pracy dla rozdrabniacza, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i niższe zapotrzebowanie na moc napędu. Płynności i wysokiej wydajności podawania sprzyja również stała średnica i prędkość na całej szerokości rotora oraz duże, regulowane ślimaki wlotowe.

Łatwe przystosowanie do różnych upraw w ciągu kilku sekund

Szybkie dostosowanie do zbioru innej uprawy

Przystawkę można przystosować do zbioru innej uprawy w ciągu kilku sekund. Na przykład zmiana ustawień rozdzielacza sprowadza się do ręcznego przekręcenia pokrętła. Regulator odległości między łańcuchami jest również wygodnie umieszczony obok ślimaka wlotowego. Łańcuchy zbierające są automatycznie napinane, a przełączanie z kukurydzy na słonecznik jest wyjątkowo proste. Jeśli trzeba zmienić prędkość przystawki, dostępna jest opcjonalna 2- i 4-biegowa skrzynia przekładniowa.

Liczba rzędówSzerokość rzędu w cmSzerokość robocza, mRozdrabniacz poziomyRozdrabniacz pionowy

4, 6, 8, 12 lub 16

70, 75 lub 80

Od 2,80 do 12,80

Mais Star SC, Mais Star Horizon, Horizon Star II

Rota Disc, Horizon Star II