TimberMatic Maps. Informacje w zasięgu ręki.

TimberMatic maps icon Oprogramowanie TimberMatic Maps daje możliwość podglądu w czasie rzeczywistym informacji o stopniu zawansowania prac, dokładnych ilości i miejsca pozyskanego surowca wszystkim operatorom maszyn pracujących na danej powierzchni. W trakcie pracy harwester zbiera wszystkie informacje odnośnie rodzaju i gatunku każdej obciętej kłody oraz bazując na dokładnym pozycjonowaniu GPS zapisuje ich położenie. Informacje wysyłane są na bieżąco  do pozostałych maszyn pracujących na danej powierzchni dzięki czemu operator forwardera  ma podgląd na dokładne położenie wszystkich kłód, szlaków zrywkowych i miejsc w których należy zachować szczególną ostrożność. Możliwość szybkiej i dokładnej wymiany informacji jest bardzo przydatna podczas pracy zmianowej bądź kilku maszyn jednocześnie.

Nowe funkcje

Po ostatniej aktualizacji możliwa jest edycja rozmiaru i koloru ikon kłód oraz maszyny.  Każdy operator może zmienić te ustawienia zgodnie ze swoimi preferencjami.

TimberMatic Kartat -näkymä työmaalle
TimberMatic Kartat -näkymä työmaalle ja tarkat pöllit
Widok TimberMatic Maps

Operator forwardera zaznacza obszar, z którego zebrał cały surowiec bądź poszczególne asortymenty. Operator z kolejnej zmiany widzi dokładnie, w którym miejscu praca została zakończona i od czego powinien rozpocząć swoją zmianę. Nie ma potrzeby szacunkowego określania ilości pozostałego drewna ponieważ położenie każdej kłody jest widoczne na mapie bez względu na to czy jest ciemno czy drewno leży przykryte grubą warstwą śniegu.

Operator może zaznaczyć wybrany przez siebie asortyment i poznać jego dokładną ilość i położenie np. wzdłuż wybranej drogi. Może również oznaczyć miejsca wymagające szczególnej uwagi np. linie wysokiego napięcia lub bardzo podmokły odcinek drogi.

Widok TimberMatic Maps

Mapa pokazuje wszystkie kłody znajdujące się na danej pozycji aż do pojedynczej sztuki. Zaznaczone są również wszystkie szlaki zrywkowe dzięki czemu wybór najbardziej ekonomicznej trasy bardzo prosty.

Jeżeli ścięte kłody zostaną przysypane przez śnieg mapa umożliwia ich znalezienie bez zbyt długich poszukiwań.

Ville Hänninen
RV Hänninen Oy

TimberMatic

Mapy TimberMatic to nowy sposób wizualizacji miejsca zrębu. Ta aplikacja upraszcza i usprawnia pracę zespołu maszyn. Operatorzy i podwykonawca mają wgląd w postęp prac na miejscu zrębu w czasie rzeczywistym.

TimberManager icon
TimberManager ułatwia właścicielowi firmy kontrolę miejsca prac.